TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

ZUE z umową w Poznaniu
- Opublikowano: 17.07.2018 14:42:23
ZUE z umową w Poznaniu

Firma ZUE S.A. podpisała ze spółką Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. umowę na wykonanie robót dla zadania pn. "Przebudowa trasy tramwajowej na odcinku od os. Lecha do ronda Żegrze (odcinek II)" w Poznaniu.

Wartość umowy wynosi 82,6 mln zł netto (101,5 mln zł brutto). Termin realizacji zadania to 14 miesięcy od dnia rozpoczęcia prac.

Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj w Poznaniu, na odcinku od os. Lecha do ronda Żegrze. Umowa obejmuje m.in. wykonanie robót branży konstrukcyjnej, inżynieryjnej, budowalnej, torowej, elektrycznej, teletechnicznej i geologicznej. Założeniem projektu jest wykonanie torowiska i towarzyszącej mu infrastruktury technicznej w standardzie odpowiadającym współczesnym technologiom, uwzględniającym m.in. wymagania ochrony klimatu akustycznego, preferencje podróżnych oraz oczekiwania organizatora transportu publicznego. Głównym celem przebudowy jest odnowa infrastruktury technicznej oraz poprawa sprawności komunikacyjnej systemu tramwajowego.

W ramach inwestycji przebudowane będzie torowisko oraz drogi wzdłuż Górnego Tarasu Rataj. W zakres prac wejdzie m.in.: kompletna przebudowa torowiska z siecią trakcyjną na całym odcinku, budowa i przebudowa przystanków tramwajowych oraz tramwajowo-autobusowych z zapewnieniem przejścia w poziomie jezdni, rozbudowa ronda Żegrze, przebudowa fragmentów ulic kolidujących z trasą tramwajową, przebudowa stacji prostownikowej Żegrze oraz stacji transformatorowej ENEA, przebudowa i budowa chodników oraz dróg rowerowych, budowa monitoringu wizyjnego, budowa i przebudowa infrastruktury (oświetlenia, kanalizacji deszczowej, wodociągowej, gazowej, elektrycznej i telekomunikacyjnej) oraz budowa sieci do nawadniania terenów zielonych.

Projekt ten stanowi część większego poznańskiego zadania inwestycyjnego "Przebudowa trasy tramwajowej: Kórnicka-os Lecha-rondo Żegrze wraz z budową odcinka od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej".

Nowoczesna infrastruktura torowo-sieciowa jest niezwykle ważnym elementem funkcjonowania komunikacji publicznej, dlatego bardzo cieszymy się że to my będziemy wykonawcą przebudowy trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj w Poznaniu. Jest to nasza kolejna realizacja w Poznaniu, w którym wykonywaliśmy m.in. przedłużenie trasy PST (Poznański Szybki Tramwaj) do Dworca Zachodniego i budowaliśmy zajezdnię tramwajową Franowo, która otrzymała tytuł "Budowy Roku 2015". ZUE pozostaje jednym z rynkowych liderów segmentu infrastruktury miejskiej. Obecnie w tym segmencie realizujemy 5 projektów. Całościowy portfel zamówień Grupy ZUE opiewa na ok. 2,3 mld zł – powiedział Marcin Wiśniewski, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Zakładu Infrastruktury Miejskiej ZUE S.A.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZUE
Poznań
remont

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....