TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Zobacz Swingi na dniu otwartym zajezdni!
MZK TORUŃ - Opublikowano: 05.05.2015 10:37:09
Zobacz Swingi na dniu otwartym zajezdni!

Fotobudka z atrybutami motorniczego budowa tramwaju z klocków, czy wystawa fotograficzna w Swingu - to tylko kilka atrakcji, jakie będą czekać na mieszkańców Torunia w ramach Dnia Otwartego na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Sienkiewicza. MZK informują, iż przygotowały dwie strefy - dla tych młodszych i dla starszych miłośników komunikacji tramwajowej. Ci pierwsi zmierzą się na przykład z budową? tramwaju! I to z klocków o ogromnych gabarytach. Ponadto każdy z mniejszych odwiedzających będzie mógł choć przez chwilę poczuć się jak bohater swojej ulubionej bajki, ponieważ w specjalnej strefie rozrywki animatorzy zajmą się malowaniem twarzy.

Zapewne dużą popularnością będzie cieszyła się również fotobudka z tramwajowymi atrybutami. Każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie i poczuć się jak prawdziwy motorniczy. Ze wszystkich zdjęć zrobionych w fotobudce oraz z całego Dnia Otwartego powstanie ogromna galeria zdjęć on-line. Dostęp do niej otrzymają osoby, które zdecydują się tego dnia odwiedzić progi zajezdni.

Dla zwiedzających czekać będzie także tramwaj typu Swing. Każdy będzie mógł go zwiedzić, zasiąść za jego sterami, a także obejrzeć wystawę fotograficzną poświęconą historii komunikacji tramwajowej w Toruniu. Poza tym uczestnicy Dnia Otwartego będą mogli obejrzeć przygotowany przez pracowników Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika pokaz eksperymentów związanych ze zjawiskami zachodzącymi podczas poruszania się wagonów tramwajowych na torowisku.

Z myślą o odwiedzających na terenie zajezdni zostanie również utworzony punkt informacyjny, gdzie będzie można uzyskać informacje na temat poszczególnych zadań realizowanych inwestycji.

Całe wydarzenie odbędzie się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, a jego celem jest także upowszechnienie wiedzy wśród mieszkańców Torunia na temat realizowanych przy wsparciu unijnego dofinansowania przedsięwzięć, które są ze sobą komplementarne. Mowa tu o zrealizowanym już projekcie pn.: ?Rozwój sieci komunikacji tramwajowej w Toruniu w latach 2007-2013? współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w ramach którego udało się m.in. zmodernizować tabor tramwajowy, wybudować linię tramwajową do UMK oraz węzeł przesiadkowy w Alei Solidarności, a także projekt stanowiący jego kontynuację, czyli projekt pn.: ?Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w Toruniu ? BiT-City?. Jest to przedsięwzięcie, które współfinansuje Unia Europejska ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Inwestycja zakłada m.in. modernizację pętli tramwajowej Motoarena, zakup nowych tramwajów, budowę węzła przesiadkowego przy dworcu kolejowym Toruń Miasto oraz rewitalizację dworca kolejowego Toruń Główny wraz z budową parkingu typu Park&Ride i Bike&Ride.

Aby wziąć udział w wizytacji MZK w Toruniu Sp. z o. o., uczestnicy powinni wcześniej pobrać bezpłatne wejściówki uprawniające do zwiedzenia zajezdni, dostępne od 5 maja 2015r. u Dyspozytora Tramwajowego ul. Sienkiewicza 24/26. Dzień Otwarty odbędzie się 9 maja 2015 r. (tj. sobota) przy ul. Sienkiewicza 24/26 w godzinach 12:00 i 14:00 (w dwóch turach po 200 osób).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Toruń
Swing
Toruń
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....