TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Zmodernizowany Wawrzek rusza na trasę
InfoTram.pl - Opublikowano: 21.04.2017 19:41:28 8 komentarzy
Zmodernizowany Wawrzek rusza na trasę

Zakończył się proces badań i testów przebudowanego pierwszego z wagonów typu Ptb. Od poniedziałku 24 kwietnia 2017 r. wagon będzie wozić pasażerów na linii nr 20 między Chorzowem a Katowicami. Poznaliśmy też nowe imię zmodernizowanego wagonu.

Po gruntownej modernizacji przeprowadzonej w Zakładzie Usługowo Remontowym Tramwajów Śląskich S.A. w Chorzowie, tramwaj oznaczony został symbolem Ptm. Tramwaje Śląskie przeprowadziły konsultacje ws. wyboru nowego imienia dla zmodernizowanego wagonu. Otrzymaliśmy wiele listów od pasażerów. Sporo było wśród nich różnych ciekawych pomysłów na nazwanie tramwaju, jednak najwięcej głosów otrzymała jedna z naszych propozycji. W efekcie tego głosowania wagon Ptm zyskał imię Wawrzek ? wyjaśnia rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada dodając, że Spółka skorzysta z przesłanych propozycji przy konsultacjach ws. imion dla kolejnych nowych wagonów.

A w najbliższych latach tabor Tramwajów Śląskich ma się poszerzyć o trzy nowe modele.

Tymczasem Wawrzek przeszedł pomyślnie wszystkie badania techniczne i jazdy próbne, i w poniedziałek 24 kwietnia rozpocznie służbę na linii nr 20. W pierwszym okresie wagon nie będzie przyporządkowany na stałe do żadnej linii. Chcemy, by początkowo pojawił się na różnych liniach we wszystkich rejonach, a dopiero za jakiś czas wagon ten zostanie przypisany do konkretnej zajezdni ? mówi Andrzej Zowada.

W wyniku gruntownej modernizacji wagon zyskał m.in. niskopodłogową część środkową, nowy wygląd zewnętrzny i wystrój wnętrza, energooszczędny napęd, nowy system informacji pasażerskiej czy gniazda USB dostępne dla pasażerów. W Zakładzie Usługowo Remontowym Tramwajów Śląskich S.A. w Chorzowie trwa modernizacja kolejnego wagonu serii Pt.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
 • jack – 22.04.2017

  Ile sztuk mają w GOP-ie ?

 • U-96 – 22.04.2017

  10 sztuk. Ta moderna to jakaś masakra. Były dwukierunki to zaspawali całą stronę żeby zrobić jednokierunkowe. Wcześniej na okazję różnych remontów torów tramwaj jak znalazł. Jeden ważny Niemiec powiedział kiedyś; "dać Ślązaków tramwaj Pt to jak dać małpie brzytwę". Oczywiście nie jest to dosłowny cytat tylko przerobiony na potrzeby chwili.

 • ex-allensteiner – 22.04.2017

  Pojazd adekwatny dla transportu miedzy haldami.

 • and – 22.04.2017

  Wygląd tramwaju nie ma znaczenia , ale on jest taki pienkny, że aż żal. ..

 • YburG – 22.04.2017

  Lepszy niz nevello o 2 klasy

 • WK – 23.04.2017

  A mi się ten pomysł podoba. Jednakże mam nadzieję, że Moderusów Beta MF16AC-BD tak nie przeróbką. ;-) Mogliby jeszcze trochę trochę? dwukierunków dokupić. A z innej beczki - ktoś się orientuje jakie są losy dialogu technicznego w sprawie jednoczłonowych niskopodłogowych tramwajów? Przycichła ta tematyka.

 • Combino – 26.04.2017

  Wyć się chce gdy się widzi tę "modernizację"; jakby TŚ za dużo dwukierunków miały; MPK Kraków z EUNuchami to jeszcze można zrozumieć przy ilości posiadanych N8S i GT8S,ale TŚ?! To się kiedyś zemści...

 • a2n – 28.04.2017

  Ale MPK Kraków N8S też chyba zbyt pochopnie pozbawia dwukierunkowości i dwustronności przy remontach.Jedynie wyremontowany w Protramie Duwag N(M)8S-NF ocalił swoją uniwersalność.Na szczęście GT8S przy przebudowie zachowują drugą kabinę i drzwi po obu stronach wagonu.Jak dotychczas tylko w jednym remontowanym GT8 ( #313) wymieniono układ sterowania na chopperowy, stąd otrzymał oznaczenie GT8C.W wagonie #323 wymieniono człon środkowy na niskopodłogowy, pozostawiając stary układ sterowania napędu.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....