TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Zmiany na Pl. Szarych Szeregów w Szczecinie
InfoTram.pl - Opublikowano: 27.05.2020 13:45:15
Zmiany na Pl. Szarych Szeregów w Szczecinie

W najbliższy poniedziałek zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanym Placu Szarych Szeregów.

Zajęty będzie przejazd w kierunku Piastów, co wiąże się z innymi utrudnieniami dla kierowców i nowościami dla pasażerów komunikacji miejskiej. Ten etap będzie trwał około 1,5 miesiąca.

Organizacja ruchu

W tym etapie prace prowadzone będą w rejonie alei Piastów. W dalszym ciągu zajęty będzie wewnętrzny pas na rondzie, ale od poniedziałku udostępniony zostanie przejazd przez torowisko tramwajowe w ciągu ul. Piłsudskiego. W ramach zmian przejścia dla pieszych przez Al. Piastów będą przesunięte w stronę jagiellońskiej. Na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Al. Piastów na relacji Szarych Szeregów dopuszczony zostanie manewr zawracania w stronę ronda.

Komunikacja miejska

Od 1.06.2020 do odwołania wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu al. Piastów od ul. Jagiellońskiej do pl. Szarych Szeregów oraz ruch kołowy na przejeździe przy al. Piastów. Jednocześnie wznowiony zostanie ruch tramwajowy od al. Wojska Polskiego do ul. Piłsudskiego. Wprowadzone zostają następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Linia 1 kursować będzie na stałej trasie wg specjalnego rozkładu jazdy (z uwagi na przebudowę pętli Głębokie) bez zmian częstotliwości.

Linia 4 zostaje zawieszona.

Linia 5 kursować będzie na trasie objazdowej: z Krzekowa od ul. Mickiewicza przez ul. Wawrzyniaka – pl. Gałczyńskiego – al. Wojska Polskiego do pl. Szarych Szeregów i dalej do Stoczni Szczecińskiej, wg specjalnego rozkładu jazdy.

Linia 7 w dni powszednie kursować będzie wg letniego rozkładu jazdy bez zmian częstotliwości. Kursy zjazdowe z Krzekowa do zajezdni Pogodno będą realizowane skróconą trasą przez pl. Gałczyńskiego.

Linia 9 kursować będzie na stałej trasie wg specjalnego rozkładu jazdy (z uwagi na przebudowę pętli Głębokie) bez zmian częstotliwości.

Linia 11 kursować będzie na trasie objazdowej: z Pomorzan od przystanku Piastów przez ul. Jagiellońską – al. Bohaterów Warszawy – ul. Wawrzyniaka – pl. Gałczyńskiego – al. Wojska Polskiego do pl. Szarych Szeregów i dalej do Ludowej, wg specjalnego rozkładu jazdy bez zmian częstotliwości.

Linia 12 kursować będzie na dotychczasowej trasie objazdowej: od pl. Kościuszki przez ul. Krzywoustego – Bramę Portową do pl. Rodła i dalej do Dworca Niebuszewo ze zmianą rozkładów jazdy we wszystkie dni tygodnia (w dni powszednie obowiązywać będzie rozkład letni), bez zmian częstotliwości kursowania.

Zlikwidowana zostaje linia 14 oraz autobusowa komunikacja zastępcza – linia 812.

Na linii 87 przywrócony zostanie stały rozkład jazdy. W kierunku pętli "Podbórz" autobusy kursować trasą jak w I etapie prac – od przystanku "Plac Szarych Szeregów" przez pl. Szarych Szeregów i al. Wojska Polskiego do ul. Felczaka i dalej bez zmian. W kierunku pętli "Dworzec Główny (Owocowa)" nastąpi zmiana trasy: od ul. Felczaka autobusy kursować będą przez al. Wojska Polskiego, pl. Szarych Szeregów, al. Piastów i ul. Jagiellońską do al. Wojska Polskiego i dalej bez zmian. Nieczynny w tym kierunku będzie przystanek "Plac Szarych Szeregów" (nr 11722). W zamian autobusy linii 87 zatrzymywać się będą na przystanku "Piastów" (nr 11811) zlokalizowanym w ciągu al. Piastów (między pl. Szarych Szeregów a ul. Jagiellońską).

Autobusy linii 523 i 524 w kierunku Przecławia, Cukrowej i Pomorzan na przystanku "Piastów" wycofane zostaną z torowiska i zatrzymywać się będą na przystanku zlokalizowanym przy jezdni.

Autobusy linii 531 w kierunku Osiedla Bukowego kursować będą zmienioną trasą: od al. Wojska Polskiego przez pl. Szarych Szeregów, al. Piastów, ul. Jagiellońską, pl. Zamenhofa i ul. Rayskiego do pl. Grunwaldzkiego i dalej bez zmian. Dla tej linii nieczynny w tym kierunku będzie przystanek "Plac Szarych Szeregów" (nr 11714). W zamian autobusy linii 531 zatrzymywać się będą na przystanku "Piastów" (nr 11811) zlokalizowanym w ciągu al. Piastów (między pl. Szarych Szeregów a ul. Jagiellońską).

Pasażerowie posiadający bilety okresowe na linie 5, 11 i 12 upoważnieni są do korzystania z nich na stałych i objazdowych trasach linii wraz z liniami pokrywającymi się oraz dodatkowo z biletem na linię 11 – z linii na trasie Matejki/Plac Rodła – Brama Portowa – Plac Kościuszki.

O zadaniu

Zakres zmian na węźle "Szarych Szeregów" obejmuje między innymi całkowitą zmianę konstrukcji torów na trójwlotowej siatce rozjazdów, zabudowę torowiska wraz z przebudową przystanków w al. Marszałka Józefa Piłsudskiego (do jezdni placu Odrodzenia), przebudowę torowiska w al. Wojska Polskiego oraz al. Piastów z rozjazdami. W ramach prac wykonany zostanie także remont jezdni ronda Szarych Szeregów oraz zagospodarowanie samej wyspy ronda i peronów przystankowych. Prace obejmą również sieć trakcyjną, system ogrzewania i sterowania zwrotnic, smarownice oraz częściowo uzbrojenie terenu. Układ relacji torowych na węźle trójwlotowym trójkątnym na Placu Szarych Szeregów pozostanie niezmieniony. Długość przebudowywanych torów to prawie 900 metrów toru pojedynczego.

Na Placu Szarych Szeregów prace postępują bardzo sprawnie. Gotowe jest torowisko w ciągu Piłsudskiego wraz z zabudową drogową. Widać już perony, wiaty, wygrodzenia peronów i ciągów pieszych oraz przejścia dla pieszych.

Przedmiotowe zadanie realizowane jest w ramach projektu pn.: "Przebudowa torowisk tramwajowych w Szczecinie – etap II" (umowa o dofinansowanie nr POIS.06.01.00-00-016/16-00) w ramach działania 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach oś Priorytetowa VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. (TS)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
remont
torowisko
tory
infrastruktura
Tramwaje Szczecińskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....