TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

ZIKiT podsumował miesiąc prac na torowisku do Bronowic
ZIKIT InfoTram.pl - Opublikowano: 25.10.2018 18:41:36
ZIKiT podsumował miesiąc prac na torowisku do Bronowic (foto: ZIKiT)

Miesiąc temu w Krakowie ruszyła przebudowa ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych, Bronowickiej. Zgodnie z harmonogramem realizowane są obecnie prace rozbiórkowe.

Prawdopodobnie za kilka tygodni inwestycja wkroczy w kolejny etap i pojawi się nowa organizacja ruchu. W związku z modernizacją ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych, Bronowickiej wyłączone zostały kursy tramwajów na odcinku od Teatru Bagatela do Bronowic. Miasto mając na uwadze dobro mieszkańców wprowadziło bezpłatne przejazdy na tymczasowych liniach nr 74, 704 i 713.

Zgodnie z harmonogramem na modernizowanym odcinku trwają prace rozbiórkowe. Roboty realizowane są na odcinkach od pętli Bronowice do skrzyżowania ulic Piastowskiej i Bartosza Głowackiego oraz od skrzyżowania ulic Kazimierza Wielkiego i Mariana Smoluchowskiego do ulicy Pomorskiej. Prace jakie są wykonywane to demontaż torowiska, jezdni, chodników, słupów trakcyjnych oraz pozostałej infrastruktury. Na wyłączonych odcinkach wykonawca praktycznie zdemontował już torowisko. Realizowane są prace ziemne związane z korytowaniem oraz trwają przygotowania do robót związanych z podbudową.

Nie prowadzimy prac na wszystkich wyłączonych odcinkach, na niektórych z nich roboty prowadzą firmy zajmujące się mediami: kanalizacją, wodociągami czy siecią ciepłowniczą. Po wykonaniu prac przez gestorów powrócimy do realizacji robót kontraktowych – powiedział Marcin Wiśniewski, Wiceprezes Zarządu ZUE S.A.

Za kilka tygodni inwestycja wkroczy w kolejny etap, w związku z tym pojawi się nowa tymczasowa organizacja ruchu. Na newralgicznym skrzyżowaniu ulic Królewskiej i Kijowskiej najprawdopodobniej autobusy i samochody pojadą wahadłowo. Wykonawca dołoży wszelkich starań aby utrzymać przejezdność przez Królewską na co drugim skrzyżowaniu.

Na modernizację torowiska do Bronowic miasto przeznaczyło prawie 77 mln zł. W ramach przedsięwzięcia powstanie nowy układ drogowy i torowy na odcinku od skrzyżowania ul. Królewskiej z Alejami Trzech Wieszczów do Bronowic. Zostaną wykonane: odwodnienie, oświetlenie, sieć wodociągowa i kanalizacyjna. Zamontowane będą tablice informacji pasażerskiej, wiaty oraz automaty do zakupu biletów. Jezdnia zyska nową nawierzchnię, piesi – nowe chodniki, a rowerzyści – drogę dla rowerów.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu Modernizacja torowisk tramwajowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, współfinansowanego ze środków UE w ramach działania 6.1 – Rozwoju publicznego transportu zbiorowego w miastach, programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZIKiT Kraków
Kraków
torowisko
remont

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....