TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Zielone światło dla rozwoju tramwajów w Sosnowcu
PAP - Opublikowano: 15.10.2015 09:13:39
foto: TŚ

Mieszkańcy Sosnowca w ankiecie w większości opowiedzieli się za przedłużeniem linii tramwajowej nr 15 do dzielnic Zagórze i Dańdówka - przy zaangażowaniu ok. 70 mln zł miejskich środków. Teraz władze miasta zamierzają kontynuować przygotowania do inwestycji.

Przedłużenie linii nr 15 w Sosnowcu byłoby największym przedsięwzięciem przygotowywanego przez należącą do 12 miast regionu spółkę Tramwaje Śląskie nowego unijnego projektu inwestycyjnego. Ramy tego szacowanego na ok. 880 mln zł projektu trafiły już do resortu infrastruktury i rozwoju. Przewidywane dofinansowanie z UE ma sięgnąć 63 proc.

Pod koniec września Tramwaje Śląskie informowały, że oczekują od miast ostatecznych decyzji w sprawie poszczególnych planów inwestycyjnych. W tym czasie miały już m.in. wiedzę, że Bytom zrezygnował z rozważanej wcześniej budowy nowej linii do dzielnicy Miechowice.

Wątpliwości pojawiły się też w Sosnowcu, gdzie miałoby powstać największe nowe przedsięwzięcie - przedłużenie trasy linii nr 15, która obecnie dociera do skraju dzielnicy Zagórze. W tej sytuacji władze miasta zdecydowały się rozesłać do wszystkich 90 tys. gospodarstw domowych na terenie miasta ankiety z pytaniem o inwestycję.

Wysyłka ankiet ruszyła z końcem września, potem jeszcze o kilka dni, do wtorku, przedłużono termin trwania akcji ? wobec ciągłego napływu odpowiedzi. Ostatecznie w środę władze miasta ogłosiły, że do tego czasu otrzymały blisko 2 tys. podpisów mieszkańców za wydłużeniem linii nr 15, a niespełna 0,5 tys. mniej ? głosów sprzeciwu.

Jak poinformował PAP w środę prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, wobec takiego wyniku miasto zamierza kontynuować przygotowania do inwestycji. ?Chcemy jeszcze przekazać te informacje radnym, a także ? obok samych przygotowań ? przekonywać do inwestycji mieszkańców, którzy opowiedzieli się w ankiecie przeciw niej? - zaznaczył Chęciński.

Jak zaakcentował, wydłużenie linii 15 będzie wiązało się nie tylko z budową nowych torów tramwajowych, lecz również przebudową okolicznego układu komunikacyjnego: ulic i innej infrastruktury, a sama nowa linia nie stanie się ?utrudnieniem?, lecz udogodnieniem.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z Sosnowcem Tramwaje Śląskie mają już projekt przedłużenia linii 15 do tzw. Placu Papieskiego, pracują też nad dalszym przebiegiem jej trasy wzdłuż ul. 11 Listopada, gdzie połączyłaby się z linią 27. Przedsięwzięcie zakładające budowę m.in. 10,2 km nowych pojedynczych torowisk oszacowano na 190 mln zł, przy wkładzie własnym miasta rzędu 70 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sosnowiec

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....