TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Żeby skorzystać z metra trzeba będzie pokazać dowód
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 12.04.2018 09:05:07
Żeby skorzystać z metra trzeba będzie pokazać dowód (foto: Wikipedia)

W stolicy niespokojnej prowincji Sinciang w zachodnich Chinach otwarta zostanie niedługo pierwsza linia metra, ale aby z niego skorzystać, mieszkańcy będą musieli najpierw okazać dowody osobiste – podaje w środę hongkoński dziennik "South China Morning Post".

Nowojorska organizacja obrony praw człowieka Human Rights Watch ocenia to jako kolejny przykład zaostrzania kontroli nad regionem, w którym znaczną część populacji stanowią muzułmańscy Ujgurzy.

W ostatnich latach w Sinciangu setki osób zginęły w aktach przemocy na tle konfliktów etnicznych między Ujgurami a stanowiącymi większość Chińczykami Han. Chińskie władze obwiniają za tę przemoc elementy separatystyczne i ekstremistyczne, ale obrońcy praw człowieka twierdzą, że twarda polityka Pekinu wobec mniejszości wyznaniowych dodatkowo nasila niepokoje.

Chińczycy w całym kraju od lat zmuszeni są okazywać dowód tożsamości przy zakupie biletów na pociągi, a od marca również na dalekobieżne autobusy. Urumczi będzie jednak pierwszym miastem w kraju, gdzie dokument będzie wymagany także od pasażerów metra.

Według zapowiedzi metro w Urumczi rozpocznie próbną działalność w czerwcu i zostanie w pełni otwarte przed końcem roku. Zgodnie z przyjętymi w niedzielę przez władze miasta regulacjami posługiwanie się nie swoim dowodem przy zakupie biletu będzie groziło mandatem w wysokości od 50 do 200 juanów (27-107 zł).

Według ekspertki z HRW Mayi Wang wymóg okazywania dowodu jest "częścią wciąż zacieśniającej się sieci nadzoru i kontroli w Sinciangu", którego mieszkańcy są już często legitymowani przez służby bezpieczeństwa. "Pomyśl, przez ile takich kontroli musi przejść każdego dnia mieszkaniec Urumczi (...)" - podkreśliła Wang.

W ubiegłym miesiącu HRW informowała, że policja w tym regionie przesłuchuje i zatrzymuje podejrzanych, zanim jeszcze dojdzie do przestępstwa, na podstawie prognoz systemu komputerowego analizującego big data: od obrazu z miejskich kamer po wyciągi z kont bankowych.

Według nowojorskiej organizacji w ramach prowadzonej przez władze Sinciangu kampanii "silnego uderzenia" dziesiątki tysięcy Ujgurów trafiły do pozaprawnych "centrów edukacji politycznej", gdzie mogą być przetrzymywani bezterminowo bez wyroku sądu czy formalnego aktu oskarżenia.

We wrześniu ub.r. władze prowincji Hunan w środkowych Chinach ogłosiły, że część stacji metra i przystanków autobusowych w stolicy tego regionu, Changshy, pracuje nad wprowadzeniem wymogu rejestracji prawdziwego nazwiska i instalacją systemu rozpoznawania twarzy, ale nie podano, kiedy dokładnie te zmiany będą wdrożone.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
metro
Chiny

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....