TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Wystartowały tramwaje w Jerozolimie
- Opublikowano: 23.08.2011 15:28:59 4 komentarze
Wystartowały tramwaje w Jerozolimie

W ubiegły piątek, o 5.30, na trasę wyjechał pierwszy w historii Jerozolimy tramwaj. Mimo wczesnej pory był bardzo zatłoczony –informuje PAP za izraelskim radiem. Na każdym z 23 przystanków pasażerowie śpiewali, a niektórzy wznosili toasty winem.  Błędy w planowaniu, procesy i problemy z finansowaniem opóźniły budowę tej mającej 13,8 km linii o całe lata. Gazeta \'Haarec\' przypomniała obietnicę byłego burmistrza Jerozolimy Ehuda Olmerta: \'Za jakieś pięć lat będzie tramwaj\'. Rzecz w tym, że Olmert wypowiedział te słowa w 1995 roku.

Pierwszego dnia kursowania tramwaju nie obyło się bez drobnych problemów technicznych, a to z uwagi na olbrzymią liczbę przewożonych pasażerów. Prawie 40.000 osób wybrało się na przejażdżkę wagonami, kursującymi od 19 sierpnia po Jerozolimie. Może dlatego, że podróż tego dnia była bezpłatna…W kolejnych dniach trzeba było już płacić –6,40 NIS za bilet 90-minutowy. Wszyscy jesteśmy podekscytowani –mówił Yehuda Shoshani, szef konsorcjum CityPass, które budowało linię tramwajową w Jerozolimie. To historyczna chwila w historii miasta i transportu publicznego. Tramwaje będą stanowiły alternatywę dla zatłoczonych pociągów –dodał Shoshani, który stwierdził również, że tramwaj to nowoczesny, ekologiczny środek transportu nie tylko dla turystów, ale przede wszystkim mieszkańców miasta. Myślenie jakże odmienne od tego, które prezentują co niektórzy Polacy….

Linia tramwajowa w Jerozolimie (tzw. linia czerwona) liczy 13,8 km długości i prowadzi z Mount Herzl do Pisgat Ze\'ev. Znajdują się na niej 23 przystanki. Czas przejazdu na całym odcinku wynosi 42 minuty. Tramwaje mają kursować od 5.30 do północy (wyjątkiem są piątki –do 15) z częstotliwością co 4 minuty w szczycie i 10 minut poza szczytem. Do jej obsługi przeznaczono 46 niskopodłogowych wagonów Alstom Citadis 302, kursujących w składach. Dzięki temu jednorazowo mogą one przewieźć 450 pasażerów, z czego 56 na miejscach siedzących i 8 na siedzeniach składanych. Uruchomienie liniowych kursów tramwajów w Jerozolimie poprzedziły ośmiomiesięczne testy. Przypomnijmy, że ostateczną decyzję o budowie tramwaju podjęto w 1997 roku. Zanim jednak rozpoczęto prace budowlane minęło 9 lat. Wówczas planowano, że zostaną one ukończone już dwa lata później. Rzeczywistość zweryfikowała jednak te plany i jak wspomnieliśmy pierwszy liniowy tramwaj w Jerozolimie wyjechał dopiero 19 sierpnia 2011 roku.                
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Alstom
Jerozolima
 • Krispolo – 24.08.2011

  Kolejna lekcja dla prezydenta Gliwic. Przykład z wielkiego świata. On myśli kategoriami wioski w Afryce, a nie miasta w Europie.

 • podróżny – 24.08.2011

  Franek to wieśniak, który nie ma pojęcia o tym, co się dzieje na świecie i jakie jest podejście do nowoczesnej komunikacji miejskie. Spaliny z Solarisów niektórym zatruwają zdrowe myślenie...

 • mwk – 24.08.2011

  składy na prowizorycznej zajezdni stały już od 2-3 lat, pół Jeruzalem było rozkopane, afera goniła aferę (jak u nas), a i tak tramwaje dublują trasy, po którymi można było pojechać autobusem miejskim (fakt, że zwykle zatłoczonym) po buspasach, oczywiście trasa biegnie tylko przez żydowskie części miasta. Będzie można wygodniej dojechać od np. bram starego miasta (Jaffa Street) do Yad Vashem - to istotne dla turystów bez własnego transportu. bilety oczywiście dość drogie. ciekawe, czy będą tramwaje koszerne, z osobnymi częściami dla pobożnych i tych mniej - z autobusami się nie udało...

 • Ł. M. P. P. – 27.08.2011

  Czyli w Jerozolimie przybył atrakcyjny cel dla zamachowców...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....