TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Wyprzedaż w MPK Wrocław. Konstale odchodzą na emeryturę
InfoTram.pl - Opublikowano: 08.11.2017 12:41:15 14 komentarzy
Wyprzedaż w MPK Wrocław. Konstale odchodzą na emeryturę (foto: MPK)

Jesteśmy na etapie wymiany naszego taboru. Do Wrocławia docierają nowe tramwaje typu Moderus Beta - ich dostawy będą realizowane także w przyszłym roku. Co za tym idzie, powoli żegnamy się z najbardziej wysłużonymi tramwajami – poinformowało MPK Wrocław.

Niedawno wystawionych na sprzedaż zostało 25 wagonów typu 105Na z chorzowskiego Konstalu. Przeznaczone są one dla przedsiębiorców prowadzących stacje demontażu pojazdów oraz punkty zbierania pojazdów wycofanych z eksploatacji. Tym samym po latach pracy wagony przejdą na zasłużoną emeryturę – poinformował przewoźnik. W praktyce oznacza to ich zezłomowanie.

Minimalna cena jednego wagonu wynosi 12 500,00 zł netto. Wagony są skorodowane, zużyte i uszkodzone szczególnie w zakresie: powłok lakierniczych, wózków napędowych, ram wagonów, belek podprogowych, poprzecznic, przetwornic, styczników liniowych, nawrotników, aparatury elektrycznej, rozruszników. Każdy wagon waży 16 800 kg i posiada gabaryty: 13500 x 3060 x 2400.

Listę wagonów przeznaczonych do złomowania znajdziecie na grafice. Oferty na zakup można składać do 21 listopada 2017 roku. Decyduje cena.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Wrocław
105Na
 • zibi – 08.11.2017

  Wrocław miał to szczęście iż trafił na producenta wiarygodnego i nie będzie bujać się o dofinansowanie jak inne miasta mażące o dofinansowaniu- blokowane kasy na życzenie słynnego producenta taboru,który dostał 200milionów ale na tramwaje nie starczy tylko na ratowanie kontraktu z DB gdzie skutki mogą być tragiczne.

 • Kuba – 08.11.2017

  Tylko szkoda, że ten producent ma bardzo przestarzałą konstrukcję.... Normalnie MT niech zakupi te stopiątki i już mam 60% roboty mniej, bo nie musi produkować członów wyskopodłogowych tylko przystosować tę konstrukcję...

 • Tramwajarz – 08.11.2017

  Już te 105tki są 100 razy lepsze niż te Moderusy. Dajcie je na Śląsk tam jeszcze pojeżdżą.

 • Radko – 08.11.2017

  Na złom???? Gorsze tramwaje jeżdżą w byłych krajach radzieckich Obi za takie tramwaje by stopy całowali. Tylko u nas się złomuje wszystko zamiast tak jak np. Lublin otworzyć biznes na wschodzie

 • TOMEK CHORZOW – 08.11.2017

  IDIOTY ZAMIAST WYREMONTOWAC TE PIEKNE TRAMWAJE ZROBIC WSZYSTKO NOWE W SRODKU ITP I BEDA JEDZDZILY JAK NOWE KOLEJNE 30 LAT :) ZADNE PESY KARLIKI I INNE NOWE TRAMAJE NIE BEDA MIALY TEGO CZEGOS CO TRAMWAJE 105 NA KAZDY KTO KOCHA TRAMWAJE WIE OCZYM MOWIE ITP :( . FAJNIE JAK BY SLASK GORNY KUPIL WYREMONTOWAL I BEDA JEZDZIC I CIESZYC NASZE OKO NA SLASKU GORNYM KATOWICE OKOLICE BO TE AKURAT TRAMWAJE NA NASZYCH TORACH SPRAWDZAJA SIE IDEALNIE POD KAZDYM WZGLEDEM CICHE SZYBKIE MALO SIE PSUJA LUDZIE LUBIA NIMI JEZDZIC :)

 • lolek – 08.11.2017

  Jakby nie zniszczyli Protramu to by z nich robił 405N

 • Combino – 09.11.2017

  @zibi,przestań w końcu trollować; więcej napiszę: nie dość,że wciąż trollujesz,to jeszcze ta sama zdarta płyta ;)A o "wiarygodności" i "solidności" Modertransu to w Gdańsku wciąż pamiętamy; lepiej powiedz swoim mocodawcom żeby poprawili te rozlatujące się i odpadające już plastiki w Gammie ;)

 • Tramicus365 – 09.11.2017

  Do Bydgoszczy z nimi! Oni wciąż remontują Konstale 805N, co za różnica, czy odbudują kolejny swój skład, czy pozyskany z innego miasta - to ma podstawową zaletę: zwiększy się liczebność taboru.

 • mechanik – 09.11.2017

  Mamy prawa do protramu 405, bierzmy je i MPK do roboty.

 • lw – 09.11.2017

  Najwyższy czas! Dobra wiadomość, odmładzanie taboru niech postępuje.

 • krako – 09.11.2017

  Czy nie można wrócić do produkcji 405 N ??

 • Obserwator 2 – 09.11.2017

  krako -a kto ma wrocic i po co ?

 • Marcin Wrocław – 09.11.2017

  TTOMEK CHORZÓW.O WY NA ŚLĄSKU CHCECIE TAKIMI ZŁOMAMI JEZDZIĆ? CHCECIE BYĆ TRAMWAJOWYM SKANSENEM W POLSCE? DZIWNE I SMIESZNE@

 • Marcin Wrocław – 09.11.2017

  DZIWNE JEST TE TYPOWANIE WAGONÓW DO KASACJI. MAMY TU TRAMWAJ Z 1976 ROKU, RÓWNIEŻ I Z 1991. SPORA RÓŻNICA. A STARSZE JESZCZE JEŻDŻĄ I PÓJDA NA ŻYLETY NA "DRUGI OGIEŃ".

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....