TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Wyperfumowane metro w Wiedniu
InfoTram.pl - Opublikowano: 19.07.2019 11:10:41
Wyperfumowane metro w Wiedniu

Latem w wiedeńskim metrze zapachniało perfumami. Władze austriackiej stolicy rozpoczęły w lipcu pilotażowy projekt mający na celu poprawę zapachu w metrze.

W czterech pociągach linii U1 i U6, w trakcie jazdy rozpylane są przyjemne zapachy, a pasażerowie mogą poprzez internetową ankietę zdecydować, czy projekt im się podoba i czy powinien być kontynuowany.

Pachnące metro w Wiedniu to już kolejny tego typu pomysł. Latem 2018 r. z inicjatywy członka zarządu miasta ds. środowiska, Ulli Simy, pasażerom publicznych środków transportu rozdawane były dezodoranty. Akcja nie została jednak wtedy odebrana pozytywnie.

W tym roku zdecydowano się na walkę z nieprzyjemnymi zapachami w komunikacji miejskiej poprzez rozpylanie w specjalnie oznakowanych pociągach czterech różnych zapachów. Perfumy przedostają się do przedziału pasażerskiego przez system wentylacyjny, dzięki czemu są równomiernie rozprowadzane w wagonie. Wagony, w których zapachy są rozpylane, widać z daleka, albowiem są barwnie oklejone.

Osoby podróżujące pachnącym metrem mogą wyrazić swoją opinię na temat projektu oraz wybrać swój ulubiony zapach na stronie internetowej przewoźnika. Po głosowaniu pasażerów i ewaluacji wyników podjęta zostanie decyzja w sprawie ewentualnego kontynuowania projektu w przyszłym roku. Na chwilę obecną, nie jest brane pod uwagę rozpylanie perfum we wszystkich liniach metra.

To nie jedyna akcja, która ma na celu poprawę komfortu jazdy pasażerów w wiedeńskim metrze. Od połowy stycznia br. wprowadzono, we wszystkich liniach metra, zakaz spożywania wszelkiego rodzaju artykułów spożywczych. Ograniczenie zostało wprowadzone na wyraźne życzenie podróżnych, którzy w przeważającej części, wypowiadali się za całkowitym zakazem jedzenia w metrze. Pasażerowie, którzy nie stosują się do nowego przepisu, są upominani przez nadzorujących pracowników metra. Od stycznia doszło do tego jedynie 372 razy. Po sześciu miesiącach trwania akcji, Ulli Sima podkreśliła, że projekt został przyjęty w Wiedniu bardzo pozytywnie i ma duży wpływ na poprawę jakości podróży publicznymi środkami komunikacji.

Według przeprowadzonych ankiet, wiedeńskie metro określane jest obecnie przez aż 83 procent pasażerów, jako bardzo czyste. Wiedeński przewoźnik, Wiener Linien, informuje, że dzięki akcji, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, z metra w austriackiej stolicy zniknęły nieprzyjemne zapachy posiłków oraz opakowania i resztki z jedzenia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
metro
Wiedeń
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....