TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Wszystkie warszawskie tramwaje w biletomatami
- Opublikowano: 14.11.2018 14:00:46
Wszystkie warszawskie tramwaje w biletomatami

Mennica Polska podpisała umowę z Tramwajami Warszawskimi na leasing i montaż co najmniej 583 nowoczesnych biletomatów mobilnych.

Instalowane automaty pozwolą na zakup biletów komunikacji z wykorzystaniem zbliżeniowych i tradycyjnych kart płatniczych, smartfonów obsługujących technologię NFC/HCE oraz systemu płatności mobilnych BLIK.

Akceptowanie bezgotówkowych form płatności stanowi najważniejsze, ale nie jedyne udogodnienie, które niesie ze sobą decyzja o montażu nowych urządzeń na pokładach wszystkich tramwajów poruszających się po ulicach Warszawy.

Biletomaty mobilne produkcji Mennicy Polskiej to innowacyjność, wygoda i prostota zakupu. Dzięki nim, pasażerowie, którzy nie mieli możliwości nabycia biletu przed rozpoczęciem podróży nie będą musieli się martwić o to, czy posiadają odliczoną gotówkę. Warszawa po raz kolejny pokazuje, że jest miastem nowoczesnym, przejawiającym troskę o komfort podróżujących mieszkańców. W obliczu rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, ograniczenie form płatności wyłącznie do tych bezgotówkowych to reakcja na potrzeby rynku - podkreśla Grzegorz Zambrzycki, Prezes Mennicy Polskiej.

Nowe biletomaty poza sprzedażą biletów jednorazowych i czasowych będą pozwalały na zakodowanie biletów okresowych na karcie miejskiej lub legitymacji studenckiej oraz sprawdzenie ważności biletów okresowych. Ich intuicyjny interfejs będzie dostępny w kilku wersjach językowych. Uwzględnienie potrzeb obcojęzycznych użytkowników komunikacji miejskiej oraz eliminacja obowiązku posiadania bilonu w walucie polskiej w celu opłacenia uprawnienia do przejazdu w pojeździe to otwarcie się na odwiedzających Warszawę turystów z zagranicy i utrwalenie wizerunku stolicy jako miasta przyjaznego zwiedzającym oraz podróżującym w celach służbowych.

Warto jednak zaznaczyć, że zakup biletów za gotówkę będzie niezmiennie możliwa w biletomatach stacjonarnych oraz sieci dystrybucji w kioskach i innych punktach sprzedaży.

Instalacja nowych urządzeń, która planowana jest już na rok 2019, to również wymierne korzyści finansowe dla miasta. Obniżenie kosztów utrzymania biletomatów możliwe jest dzięki eliminacji płatności bilonem, znika bowiem konieczność opróżniania kaset z monetami, uzupełniania brakujących nominałów. z tego powodu zmniejszy się również kubatura samych urządzeń. Mniejszy rozmiar biletomatów to proporcjonalnie więcej przestrzeni dla pasażerów, co przekłada się na większy komfort ich podróży - dodaje Grzegorz Zambrzycki, Prezes Mennicy Polskiej.

W ramach podpisanej umowy ustalono również możliwość zwiększenia zamówienia o kolejne automaty w zależności od planów inwestycyjnych Tramwajów Warszawskich, tak aby zapewnić obecność przynajmniej jednej sztuki w każdym z pojazdów obsługujących połączenia na terenie stolicy.

Mennica Polska podała, że posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, wdrażaniu i obsłudze rozwiązań dla transportu publicznego i aktywnie działa na rzecz usprawnienia oraz popularyzacji komunikacji miejskiej. Najbardziej zaawansowanym systemem jest Open Payment System, który pozwala na zakup biletów z użyciem jedynie karty zbliżeniowej, która łączy funkcję środka płatniczego z identyfikatorem uprawnienia do przejazdu. Ten innowacyjny system z powodzeniem funkcjonuje już we Wrocławiu, Łodzi, Bydgoszczy oraz w Gdańsku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Mennica
Tramwaje Warszawskie
biletomat

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....