TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Wszystkie Swingi dostarczone do Łodzi
InfoTram - Opublikowano: 31.01.2016 22:29:32 8 komentarzy
Wszystkie Swingi dostarczone do Łodzi

PESA zakończyła dostawy Swingów dla MPK Łódź. Łącznie przewoźnik zakupił 22 takie wagony. Ostatni dotarł do miasta w nocy z 29 na 30 stycznia. Pierwotnie dostawy miały zakończyć się w roku ubiegłym, z wiadomych jednak przyczyn tak się nie stało. Już wkrótce wszystkie Swingi mają być gotowe do wyjazdu na trasę W-Z.

Przypomnijmy, że zakup tramwajów dofinansowała Unia Europejska. Aby nie stracić dotacji wagony zostały odebrane pod koniec 2015 roku w fabryce w Bydgoszczy, ich dostawy przesunięto na rok następny. Podobnie sprawa miała się ze Swingami dla Tramwaju Fordon. W obu przypadkach wszystko zakończyło się zarówno po myśli zamawiających, jak i producenta.

Kontrakt łódzki był realizowany zgodnie z ustaleniami, które poczyniliśmy pod koniec 2015 roku ? powiedział nam Marcin Jędryczka, członek zarządu i dyrektor marketingu w PESIE.

Za 22 wagony MPK Łódź zapłaciło 166 mln zł. Było to jeden z najważniejszych, bo i największy, kontraktów na zakup nowego taboru tramwajowego spółki. Warto zatem przypomnieć, że Swingi to pojazdy jednoprzestrzenne, pięcioczłonowe, jednokierunkowe i niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację przedziałów pasażerskich i kabiny motorniczego, a także m.in. system zliczania pasażerów, automat biletowy, monitoring z możliwością przesyłania obrazu w czasie rzeczywistym do Centrali Nadzoru Ruchu, nowoczesną informację pasażerską oraz ręcznie rozkładaną rampę, umożliwiającą korzystanie z pojazdów osobom na wózkach inwalidzkich. Przetarg obejmował również specjalistyczne wyposażenie do obsługi tramwaju, pakiet eksploatacyjno-naprawczy oraz przeszkolenie personelu warsztatowego.

To nie pierwsze wagony z Bydgoszczy dla Łodzi. Od 2008 roku trasę Łódzkiego Tramwaju Regionalnego obsługuje 10 niskopodłogowych tramwajów Tramicus, wyprodukowanych również przez PESĘ.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
MPK Łódź
Swing
 • allensteiner – 01.02.2016

  O ile się nie mylę to na koniec grudnia pesa też trąbiła o końcu produkcji i dostaw, zatem to są pewnie jakieś gratisy do tych wcześniej już dostarczonych.

 • Combino – 01.02.2016

  ^^ Jak zwykle "błysnąłeś" dowcipem :-/

 • ŁDZ – 01.02.2016

  Po bodaj SIÓDMEJ zmianie terminu dostaw w końcu dotrzymali tej daty... Toruń miał zmianę terminu raz, Bydgoszcz dwa razy, Kraków 3, a Łódź... 7 brawo po prostu... A miało być szybko piękne i przyjemnie, co też sam Combino największy obrońca Pesy pisał na początku jesieni, że "na pewno się wyrobią bo to mają obcykane"... Jak widać mocno się przeliczył z wiarą w swoją ukochaną Pesę.Sukces to żaden, bo parę dni temu rzecznik MPK przyznał, że nadal pojazdy nie są zgodne z SIWZ i Pesa w Łodzi na bieżąco dostosowuje tramwaje... Wiadomo, że kara poszła o to, że mimo zastosowana węższych osłon nadal tramwaj jest szerszy niż powinien być... I to podobno już "nie da zmienić" i będzie 2,44m a nie 2,40... Przez co Swingi tylko po WZ mogą jeździć, bo wszystkie przystanki od 10 lat są dostosowywane do 2,4...Ciekawe co zaoferują w przyszłym roku, bo MPK chce dalej iść w "proste" siedzenia przy wózkach... 2,44 wtedy nie ma szans przejść... Zupełnie nowy pojazd dla przetargu na 25 tramwajów?? Nie wierzę... Chociaż Kraków dla 36 się rzucili z nowym projektem, to już we wszystko można uwierzyć ;)

 • ŁDZ – 01.02.2016

  Same Swingi na razie spisują się dobrze, ale inne "aspekty" tych dostaw to żal.pl naprawdę...

 • gordon – 01.02.2016

  Przyzwyczajcie się. Kolejne też będą z Pesy. Trochę zwężą i będzie w porządku a jak nie to i 2,44 wejdzie gdzie trzeba

 • Combino – 01.02.2016

  Nie przeliczył w tym,że same Swingi to prosta robota; za długo szło z prototypowymi seriami dla Krk i WAW,więc później weszły,a potem trzeba było (po osiągnięciu porozumienia) dać zaległe urlopy. Dodatkowo Wasi "leworęczni" pomogli bardzo niewiele lub prawie nic. Najlepsze jest to,że sam przyznajesz że jeżdżą dobrze,ale co tam: trzeba nawrzucać na Pesę.

 • Tajana – 01.02.2016

  A to wszystko oznacza, że z PESY do Polskich miast trafiło 500-set tramwajów !!!!500 500 500 500 500 500 500 500 500 500 500 500 500 500 500 500 !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!!

 • Kamel – 02.02.2016

  To fakt @Tajana, liczba robi wrażenie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....