TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Wszystkie Moderusy już we Wrocławiu [FILM]
InfoTram - Opublikowano: 16.12.2015 15:54:20 11 komentarzy
Wszystkie Moderusy już we Wrocławiu (foto: UM Wrocław)

Do zajezdni MPK Wrocław dotarł ostatni, szósty tramwaj z firmy Modertrans. Jak informuje wrocławski Urząd Miasta składy Moderus Beta MF 19AC są przestronne, klimatyzowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Teraz wagony będą po kolei przechodzić odbiory. Potem zostaną uzbrojowe we wszystkie systemy używane przez MPK. Na koniec na jazdy testowe i szkolenie z obsługi ruszą motorniczowie.

? W tej chwili organizujemy odbiory nowych składów ? mówi Agnieszka Korzeniowska, rzecznik prasowa MPK. Pojazdy te, podobnie jak PESY, będą stacjonować w zajezdni przy ul. Kamiennej. Zostaną oklejone numerami bocznymi od 2801 do 2806.

Po testach i przeszkoleniu motorniczych nowe składy wyjadą na ulice. Ma to się odbyć do końca tego roku. MPK zapowiedziało, że tramwaje są uniwersalne i nie będą przypisane do konkretnych linii.

? Nowe tramwaje z rodziny Moderus zastąpią najbardziej wysłużone pojazdy typu Konstal 105 Na ? wyjaśnia rzecznik prasowa MPK Wrocław.

MPK za tramwaje zapłaciło około 23 milionów złotych netto.

? Są to składy częściowo niskopodłogowe, ale rozwiązaniami technicznymi, podzespołami czy technologią nie ustępują znanym już pesom. Kosztowały natomiast połowę tego, co tramwaje z Bydgoszczy ? dodaje Agnieszka Korzeniowska.

W ruchu liniowym Modertransy mają pojawić się jeszcze w tym roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
MPK Wrocław
Moderus Beta
Modertrans
 • Krupniok – 16.12.2015

  Jedyne co w nich jest fajnego to kolor xD

 • z – 16.12.2015

  Tramwaj ćwierć niskopodłogowy,niskie koszty zakupu i eksploatacji.Gdyby okazało się UE przymknie kurek to może być topowy tramwaj polskich miast.Modertrans wykonał wszystkie dostawy w terminie i widać gołym okiem iż będzie grał ostro z największymi graczami rynku tramwajowego,osobiście czekam na niskopodłogowca gdyby okazało się iż czoło będzie wyglądać tak jak na stronie producenta to może być ciekawa i niespotykana wersja czy ładna trudno powiedzieć trzeba widzieć całość.

 • Dwa – 16.12.2015

  Trudno wykonać dostawy nie w terminie jak się ma 2 kontrakty w roku.

 • zz – 16.12.2015

  @DwaA jednak można, patrz Solbus

 • cud – 16.12.2015

  Obciachowe te moderusy. Nawet ukraina już lepsze tramwaje kupuje

 • giggi – 16.12.2015

  Nie jest

 • Bartek – 17.12.2015

  Tramwaj nie jest zły, tylko za drogi jak na rozwiązania które oferuje. Byłby to sensowny wybór gdyby kosztował 2 000 000 , no moze 2 500 000 . ale jak kosztuje prawie 4 000000 to już przesada. A jako ciekawostke podam ze ten sam w Poznaiu ma kosztować prawie 4 500 000 zł. Wydaje mi sie ze 2016 będzie dobrym rokiem dla samorządów do zakupów. Pesa dużo kontraktów nie ma wiec moze i z tramwajem tylu szczeniak dla wawy zejdzie w okolice 4500 000 ?

 • bennek – 17.12.2015

  Można powiedzieć, że jest to tramwaj "budżetowy", ale za tę cenę to naprawdę ciekawa propozycja i sposób na wymianę taboru. Uważam, że dla Wrocławia będą cennym nabytkiem. Zakup uznaję za udany.

 • kubex – 17.12.2015

  Dobry wybór! Pesy rozpadną się za parę lat, to wytrzyma co najmniej 20 jeśli nie więcej.

 • Marcin Wrocław – 19.12.2015

  Dlaczego się rozpadną? Ci z Moderusa zapewniają że jakośccią jest porównywalny z Pesą. A życie pokaże jak będzie i czy ten tramwaj zda egzamin w moim mieście? Tak szczerze na oko to wolę jednak Pesę.

 • Busiak – 26.12.2015

  "...rozwiązaniami technicznymi, podzespołami czy technologią nie ustępują znanym już pesom"- racja przecież też mają koła i pantograf :-) Ćwierć niskiej podłogi za połowę ceny niskiej podłogi - super :-)A Ikarusa 417 niskopodłogowego sprzedali bo po co to komu. To miasto cofa się w rozwoju - wyznacznikiem nowoczesności pojazdu jest ładowarka USB :-)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....