TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Wrocławskie tramwaje wyjadą poza miasto
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 17.10.2018 21:18:43
Wrocławskie tramwaje wyjadą poza miasto (foto: wroclaw.pl)

Wrocławski magistrat i gmina Kobierzyce podpisały w środę porozumienie o współpracy ws. poprowadzenia trasy tramwajowej do podwrocławskiej miejscowości Wysoka.

Porozumienie zakłada rozpoczęcie praca zmierzających do poprowadzeniu nowej trasy tramwajowej obsługującej południowe osiedla we Wrocławiu i jej przedłużenia do miejscowości Wysoka w gminie Kobierzyce.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz podkreślił, że południowa część Wrocławia jest miejscem, w którym osiedla się bardzo dużo mieszkańców. "Nie zawsze w granicach administracyjnych Wrocławia. Nie oznacza to, że nie korzystają z miasta, które wciąż stanowi centrum ich życia (…) Rozwój transportu niesamochodowego nie może, więc opierać się tylko o granice Wrocławia. Podjęcie wspólnych działań z gminą Kobierzyce pozwoli nam na realny rozwój zrównoważonej mobilności" - powiedział w środę podczas konferencji prasowej Dutkiewicz.

Według Wrocławskiego Programu Tramwajowego do 2022 r. zostanie przedłużona trasa tramwajowa na Ołtaszyn (osiedle na południu Wrocławia sąsiadujące z miejscowością Wysoka). Podczas konsultacji społecznych dotyczących tej inwestycji pojawiła się idea przedłużenia tej linii do miejscowości Wysoka w gminie Kobierzyce.

W ubiegłym roku wójt gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik zaproponował wrocławskiemu magistratowi współpracę i współfinansowanie przedłużenia planowanej linii tramwajowej na Ołtaszyn do Wysokiej.

Pacholik podkreślił w środę, że korki i smog to nie tylko problem wrocławian. "Na co dzień mierzą się z nim także mieszkańcy naszej gminy, którzy w okresie porannego szczytu komunikacyjnego starają się wjechać od południa do Wrocławia z Bielan Wrocławskich i Wysokiej, by dotrzeć na czas do pracy, do szkół czy do uczelni. My także chcemy aktywnie włączyć się w rozwiązanie tych problemów" – powiedział Pacholik.

Podpisane w środę porozumienie zakłada m.in. wspólne rozpoczęcie prac przygotowawczych do realizacji przedsięwzięcia budowy nowej trasy tramwajowej obsługującej południowe osiedla we Wrocławiu i jej przedłużenia do miejscowości Wysoka w gminie Kobierzyce.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....