TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Wrocławskie tramwaje opuściły zajezdnię Dąbie
JANUSZ KRZESZOWSKI - Opublikowano: 07.04.2014 14:05:58
Wrocławskie tramwaje opuściły zajezdnię Dąbie
Punktualnie o godzinie 00.21 sobotniej już nocy do zabytkowej zajezdni Dąbie przy ul. Wróblewskiego zjechał ostatni tramwaj. Był to symboliczny zjazd, bo tramwaje MPK już nigdy się tam nie pojawią. Przewoźnik kończy korzystać z tego ponad stuletniego obiektu. Na ostatni skład tramwajowy, który pojawił się przy ul. Wróblewskiego czekali pracownicy i miłośnicy komunikacji. Potem uroczyście zamknęli bramy zajezdni nr 6 i pojechali nim do zajezdni Borek, gdzie teraz będzie stacjonował. Inne tramwaje, w tym zabytkowe składy stacjonujące na Biskupinie odjechały do nowych zajezdni już wcześniej. W ten sposób skończył się kolejny etap wyprowadzki MPK Wrocław z zajezdni przy ul. Wróblewskiego. Jednak to jeszcze nie wszystko. W obiektach pozostał sprzęt do napraw tramwajów, nie wyprowadzili się też jeszcze wszyscy pracownicy administracyjni. To będzie się działo w ciągu najbliższych tygodni. Na zajezdnię po remoncie torowiska przy ul. Kopernika wrócą najpewniej zabytkowe tramwaje, które tam stacjonowały. W tej chwili są w halach byłej zajezdni przy ul. Legnickiej. Kilkadziesiąt tramwajów z zabytkowej zajezdni trafiło do rozbudowanej już zajezdni przy ul. Słowiańskiej i do zajezdni przy ul. Powstańców Śląskich, gdzie jeszcze trwają ostatnie prace budowlane. Razem z tramwajami miejsce pracy zmienili też pracownicy dotychczasowej zajezdni nr 6. Wszyscy znaleźli zatrudnienie w innych obiektach MPK. Od tej chwili wrocławskie tramwaje na torowiska będą wyjeżdżać z trzech miejsc w mieście(zobacz poniżej jaka linia przypisana jest do której zajezdni). Jak zapewnia MPK Wrocław zmiany nie będą miały żadnego wpływu na obsługę pasażerów. Przeprowadzka podyktowana jest tym, że zabytkowe budynki były coraz droższe w utrzymaniu. Do tego widnieją na liście zabytków co znacznie zwiększa koszty ich remontów. Jest koncepcja, aby w zabytku techniki powstało centrum akademickie i stał się on miejscem spędzania wolnego czasu i pełnym wydarzeń kulturalnych dla studentów, ale nie tylko.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
zajezdnia
MPK Wrocław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....