TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Wrocław z tramwajem podmiejskim!
WROCLAW.PL InfoTram.pl - Opublikowano: 09.02.2018 17:19:54
Wrocław z tramwajem podmiejskim!

Urząd Miejski Wrocławia przygotowuje projekt porozumienia pomiędzy Gminą Wrocław a Gminą Kobierzyce ws. przedłużenia linii tramwajowej Wrocław Ołtaszyn do sąsiadującej z Wrocławiem Wysoką.

Kobierzyce zadeklarowały partycypowanie w kosztach inwestycyjnych oraz eksploatacyjnych planowanej na 2022 rok nitki tramwajowej.

– Przygotowujemy projekt porozumienia intencyjnego, który określi zakresy naszych działań – mówi Marek Żabiński, z-ca dyr. Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia. – Przedłużenie trasy tramwajowej w kierunku Wysokiej to korzyść dla obu stron. Mieszkańcy Wrocławia i sąsiedniej gminy zyskają nowy środek transportu do miasta, a osiedla Ołtaszyn czy Partynice będą mogły sprawniej funkcjonować ponieważ zmniejszy się liczba samochodów i polepszą się warunkami przemieszczania.

W piśmie wójta Gminy Kobierzyce kierowanym do Prezydenta Wrocławia czytamy: "Mamy świadomość, że korki i smog to nie tylko problem wrocławian. Na co dzień mierzą się z nim także mieszkańcy naszej gminy, którzy w okresie porannego szczytu komunikacyjnego starają się wjechać od południa do Wrocławia z Bielan Wrocławskich i Wysokiej, by dotrzeć na czas do pracy, do szkół czy do uczelni. My także chcemy aktywnie włączyć się w rozwiązanie tych problemów".

Przedłużenie tramwaju do Wysokiej pozwoli też na wybudowanie parkingu P&R z prawdziwego zdarzenia, który jeszcze przed wjazdem do miasta "przechwyci" podróżujących samochodami z południa aglomeracji i umożliwi dojazd do centrum sprawnym transportem publicznym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
Kobierzyce
 • Wojtek Wajda – 09.02.2018

  * jak wybudują, to będzie

 • Kamil Nowakowski – 09.02.2018

  Tylko aby nie było bajzlu przy dbaniu o torowiska, jak w Łodzi

 • Adam Piotr Walczak – 09.02.2018

  A gdzie tramwaj na Psie Pole ?

 • Michał Szmit – 09.02.2018

  Przepraszam bardzo. Na Pabianice i Zgierz będą odbudowane. Co do mojego miasta Wrocławia nazywam początkiem wielkiego sukcesu w skali kraju.

 • Jakub Adamczyk – 09.02.2018

  Napisałem to już gdzieś indziej, ale powtórzę to tu, aby przerwać tę durną demagogię: >>Czym innym jest 30-kilometrowa linia biegnąca przez wsie, na którą gminy nie mają pieniędzy, a czym innym jakiś 600-metrowy odcinek jak w przypadku planów Wrocławia, gdzie jeszcze granica między miastem a wsią polega na tym, że po jednej stronie ul. Maczka są bloki gęstej zabudowy miasta, a po drugiej stronie ulicy są bloki gęstej zabudowy wsi. I to jeszcze 7 najbogatszej gminy wiejskiej (wliczając w klasyfikację jeszcze gminy miejsko-wiejskie) w Polsce. Na wycinku mapy na czerwono jest obrysowana ta wieś, w której już kursują linie miejskie Wrocławia, (i to jeszcze obok komunikacji gminnej), i to nawet przegubowce.<< Aha. PS. Wrocław od lat nie dokłada ani grosza do funkcjonowania komunikacji zbiorowej pod miastem. Prawie wszystkie linie podmiejskie zostały przekształcone w tzw. linie międzygminne, które są z droższymi biletami (i to na dwie strefy), w niższym standardzie, z utrzymaniem po stronie gminy, a bilety idą do przewoźnika. Linie "podmiejskie" mają tylko 2 wsie w gminie Kąty Wrocławskie, na które gmina wydaje większość pieniędzy na transport i są to kursy wariantowe tylko. A wyżej wspomniana gmina Kobierzyce od dawna organizuje swoją komunikację SAMA i oprócz własnej komunikacji gminnej, także wydaje ciężkie pieniądze na płacenie pełnych stawek za wozokilometry na linie 112 i 612. I tak samo Wrocław nie pomoże gminie Kobierzyce w budowie w ogóle. Budowę sama opłaci. Bo ją stać, a odcinek krótki. Więc żałosne jest to obsmarowywanie bogu ducha winnej Łodzi i jakiegoś wychwalania Wrocławia.

 • Paweł Rubaj – 09.02.2018

  To nie Łódź likwiduje tramwaje podmiejskie, a gminy które zaniechały utrzymanie na swoich odcinkach.

 • Jarecki Wit – 12.02.2018

  Ta będzie na świętego dygdy czyli .......

 • Katarzyna Grzywniak – 13.02.2018

  Ewa Kawicka, mówiłam Ci, że Gmina Kobierzyce doczeka się linii tramwajowej. :D

 • Igor Dorawa – 13.02.2018

  Czyli rola dla Moderusów idealna

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....