TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Wrocław: Kibice na właściwym torze
GAZETA WYBORCZA - WROCŁAW Aleksander Kierecki - Opublikowano: 25.11.2008 13:31:13 1 komentarz
Wrocław: Kibice na właściwym torze

Specjalny tramwaj kibiców Śląska z graffiti w klubowych barwach i napisem \'Śląsk na właściwych torach\' będzie jeździł po wrocławskich ulicach.

Akcja z pomalowaniem tramwaju to pomysł kibiców ze stowarzyszenia \'Wielki Śląsk\', klubu oraz wrocławskiego MPK. Graffiti na tramwaju jest dziełem kibiców i przedstawia panoramę Wrocławia, herb oraz barwy Śląska. Tramwaj przyozdobiono również wewnątrz. W czwartek, 20. listopada w zajezdni przy ul. Powstańców Śląskich stawiła się cała drużyna ze sztabem szkoleniowym. Na co dzień prowadzący grę Śląska Sebastian Mila miał okazję do sprawdzenia się w nowej dla siebie roli. –„Nigdy nie spodziewałem się, że będę miał okazję poprowadzić tramwaj”- tłumaczył \'nowy motorniczy\'. Przyznał, że ostatni raz tramwajem jechał, kiedy chodził do szkoły w Gdańsku. - Największe problemy miałem z wyprzedzaniem”- żartował. - Ten tramwaj to żywa reklama klubu, która powinna uświadomić mieszkańcom Wrocławia, że mamy drużynę, która gra w ekstraklasie. Śląsk powinien być wizytówką miasta - mówił trener Ryszard Tarasiewicz. Na wagonie wyeksponowano hasło prowadzonej akcji: \'Śląsk na właściwych torach\'. Ma ono stać się symbolem nowej jakości klubu. Nie tylko pod względem sportowym, ale także kultury kibicowania. - Mam nadzieję, że uda nam się zlikwidować stadionowy wandalizm. Akcja ma doprowadzić do tego, żeby na mecze Śląska można było spokojnie chodzić także z dziećmi, nie martwiąc się o ich bezpieczeństwo - podkreślał Piotr Waśniewski, prezes klubu.

MPK wyciąga rękę

Przedstawiciele kibiców zapewnili, że po meczach tabor MPK nie będzie już niszczony przez pseudokibiców. Jeżeli te słowa potwierdzą się, podobne akcje będą kontynuowane. –„Chcemy włączyć się w promocję klubu, dlatego udostępnimy kolejny wagon i autobus - zadeklarował prezes MPK Witold Turzański. –To gest naszej dobre woli i chęć przerwania dotychczasowej praktyki pseudokibicow, która polegała na pomeczowym wyżywaniu się na naszym taborze. Dokładnie taki incydent miał miejsce dwa dni temu po zwycięskim dla Śląska meczu z Wisłą Kraków –przypomniał Witold Turzański. Jednak czwartkowe spotkanie nie służyło do rozliczenia przeszłości, ale jak podkreślali wszyscy przedstawiciele stanowiło krok w przyszłość. Po oficjalnej prezentacji w zajezdni tramwaj z piłkarzami Śląska pojechał przez miasto na ulicę Grabiszyńską, tuż obok stadionu Śląska. Tramwaj z graffiti w klubowych barwach i napisem \'Śląsk na właściwych torach\' będzie jeździł po wrocławskich ulicach. Jak zapewnił prezes MPK, obecnie pojazd będzie eksploatowany jak najbliżej stadionu WKS-u, a po zakończeniu remontu Grabiszyńskie trafi na jedną z linii bezpośrednio dowożącej kibiców na mecz.

Korzystając z okazji spytaliśmy Witolda Turzańskiego o podejście do oznakowywania pojazdów sportowymi emblematami. Przypomnieliśmy negatywną opinię w tym względzie zarządu spółki Tramwaje Warszawskie, która podczas EURO 2008 zabroniła eksponowania piłkarskich emblematów w swoich tramwajach. Prezes wrocławskiego przedsiębiorstwa powiedział, że nie widzi przeszkód, żeby kibice-pracownicy MPK w dniu meczu jeździli z klubowymi chorągiewkami czy mieli ubrane szaliki, jednak te wszystkie działania powinny być wcześniej uzgodnione z Klubem Kibica. W ramach tej współpracy będzie także organizowany transport na mecze osób niepełnosprawnych, zapewniany we Wrocławiu przez minibusy MPK na bazie Ford Transit.

Pierwszy efekt współpracy MPK Wrocław z kibicami już jeździ po ulicach, mamy nadzieje, ze pojawią się kolejne. Ciężko uwierzyć, że teraz pseudofani wrocławskiego klubu nie będą już niszczyć taboru czy przystanków MPK, ale ważne jest to, że pierwszy krok w kierunku zmiany tej niechlubnej tradycji został zrobiony. Chwała przewoźnikowi za przełamanie impasu i wyciągnięcie ręki z wolą współpracy. Oby również druga strona to doceniła.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Wrocław
MPK
motorniczy
zajezdnia
  • Tomasz Flaga – 25.11.2008

    Może rzeczywiście pseudokibice tego klubu nie będą niszczyć tego tramwaju, ale co uczynią pseudokibice rywali?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....