TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Wielka modernizacja Tramwajów Śląskich
INFORAIL/PAP - Opublikowano: 01.10.2014 09:01:41 5 komentarzy
Wielka modernizacja Tramwajów Śląskich
\'Modernizacja infrastruktury jest już zaawansowana w blisko 80 proc. - zmodernizowaliśmy ponad 38 km torowisk. Wprowadzamy do eksploatacji 30 nowoczesnych tramwajów, zmodernizowaliśmy ponad 70 tramwajów typu 105N\' - powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej prezes spółki Tramwaje Śląskie Tadeusz Freisler.\'Przed projektem stan torowisk i taboru był bardzo kiepski, oceniany był jako jeden z gorszych w kraju. W tej chwili to do nas zaczynają przyjeżdżać przedstawiciele innych firm komunikacyjnych, żeby zobaczyć jak wyglądają nowoczesne torowiska i tramwaje\' - dodał.\'Cieszę się, że udało się zrealizować duży projekt, ale nie tylko w aspekcie Katowic. Mówię tu o wymiarze metropolitalnym. W wielu miastach są modernizowane torowiska, sieci trakcyjne, do tych miast pojadą nowe tramwaje i nasza metropolia będzie poprzez połączenia tramwajowe znacznie bardziej spójna\' - powiedział prezydent Katowic Piotr Uszok.Prace prowadzone są w ramach projektu pod nazwą \'Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą\', współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Pierwotny zakres przedsięwzięcia objął m.in. remonty 48 km torów w sześciu miastach, zakup 30 nowych tramwajów i modernizację 75 starych wozów. Projekt jest realizowany wspólnie z miastem Tychy oraz Tyskimi Liniami Trolejbusowymi. Część trolejbusowa projektu obejmuje budowę dwu wielopoziomowych parkingów typu Park&Ride, zakup 15 niskopodłogowych trolejbusów, oraz przebudowę i budowę sieci trakcji trolejbusowej.Dzięki temu, że realizując projekt uzyskano niższe ceny, niż wcześniej zakładano, Tramwaje Śląskie przygotowały rozszerzenie przedsięwzięcia o jego drugi etap. Będzie to m.in. modernizacja łącznie 15 km torowisk, zakup 12 nowych dwukierunkowych tramwajów, budowa nowoczesnej myjni w Katowicach, a także modernizacja układów sterowania ruchem. Wszystkie objęte tym etapem projektu prace muszą być gotowe przed końcem 2015 r. Wartość brutto obu projektów to 851,47 mln zł.Niezależnie od projektu zmierzającego już ku końcowi Tramwaje Śląskie i Tychy przygotowują się - już osobno - do nowych unijnych środków na lata 2014-2020. Nowy projekt modernizacji infrastruktury tramwajowej w aglomeracji katowickiej wstępnie oszacowano na 695 mln zł.Tramwaje Śląskie chcą, aby znalazły się w nim m.in. pierwsze od lat nowe odcinki linii tramwajowych. Spółka dysponuje już dokumentacją przedłużenia linii nr 15 w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze. Jako realne ocenia też przedłużenie linii nr 6 w Bytomiu - do dzielnicy Miechowice. Prócz tego remontowane miałyby być kolejne odcinki torowisk, kupione co najmniej 30 nowych tramwajów.Tramwaje Śląskie są spółką akcyjną, jej akcje są własnością 12 gmin. Największy pakiet należy do Katowic.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
modernizacja
torowisko
 • ws – 01.10.2014

  Oj różnicy nie sposób opisać duży skok naprzód ,czerwone pesy lepiej wyglądają niż te w niebieskim dla Torunia

 • jse – 01.10.2014

  Faktem jest że te inwestycje były niezbędne dla być albo nie być tramwajów na śląsku

 • żadnej poprawy – 04.10.2014

  http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,72739,16749432,Na_nowym_rynku_tramwaj_skrzypi_po_staremu__WIDEO_.html

 • – 06.10.2014

  Na łukach tory powinny być szersze. Niemcy wiedzieli o tym już pod koniec XIX. Im tramwaje nie skrzypiały. U nas wymagałoby to uruchomienia 50-letniego planowania w UE, nie mówiąc o produkcji strunobetonowych podkładów o progressywnym odstępie, teraz nie do przeskoczenia!

 • Krispolo – 07.10.2014

  W tym pozytywnym obrazie ciemny element - to Gliwice. Szkoda tego miasta. Wszyscy obok inwestują.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....