TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Wiedeń: W weekend otwarcie pięciu stacji metra
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 29.08.2017 11:19:01 1 komentarz
Wiedeń: W weekend otwarcie pięciu stacji metra

W sobotę, 2 września 2017, w austriackiej stolicy zostanie uroczyście otwartych pięć nowych stacji metra. Od następnego dnia będzie można dojechać metrem U1 aż do Oberlaa.

Nowy odcinek metra, przedłużenie linii U1 z Reumannplatz w kierunku południowym, będzie miał długość 4,6 km. Połączy pięć nowych stacji metra. Tym samym linia U1 będzie najdłuższą linią metra w Wiedniu o długości ponad 19 km. Jej rozbudowę rozpoczęto w 2012 r. Zgodnie z harmonogramem po ponad pięciu latach budowy czas na oficjalne otwarcie.

"Bardzo się cieszę, że zarówno harmonogram prac jak i plan finansowy zostały idealnie dotrzymane i punktualnie możemy oddać wiedeńczykom do użytku wydłużoną linię metra U1 - mówi Ulli Sima, członkini zarządu miasta odpowiedzialna za transport publiczny. - Poza tym poprzez rozbudowę metra wpływamy na ochronę środowiska, a stałe udoskonalanie sieci komunikacji miejskiej zapewnia wysoką jakość życia w Wiedniu".

Wydłużona linia metra U1 szczególnie ułatwi komunikację w bardzo zaludnionej dzielnicy Wiednia - Favoriten. Według szacunków aż 50.000 osób zamieszkuje w bliskiej okolicy nowo wybudowanych stacji metra i korzystać będzie z tego rozwiązania komunikacyjnego. Czas przejazdu ze stacji końcowej Oberlaa do ścisłego centrum miasta, na Plac Św. Szczepana, skróci się z 30 do 15 minut. Otwarcie nowego połączenia istotnie wpłynie na zmiany w komunikacji publicznej w tej części naddunajskiej metropolii. Zmienione zostaną częstotliwość i przebieg niektórych linii autobusowych i tramwajowych.

W rozbudowę U1 zainwestowano 600 mln EUR. Od początku sierpnia 2017 r. trwają jazdy testowe jak również szkolenie personelu, który będzie obsługiwał wydłużoną linię.

Na uroczyste otwarcie 2 września 2017 r. przygotowano zróżnicowany program muzyczny, kulinarny, informacyjny i rozrywkowy. W godzinach 09:00 - 21:00 korzystać można z bezpłatnego biletu na wszystkie środki komunikacji w obrębie miasta. Pierwszy pociąg metra wyruszy ze stacji Reumannplatz w kierunku Oberlaa o godz. 10:30. Regularne kursy ruszają dnia następnego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
metro
Wiedeń
stacja
  • Kacper – 30.08.2017

    Może. Pojadę do Wiednia

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....