TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Więcej pieniędzy na olsztyńskie tramwaje
InfoTram.pl - Opublikowano: 17.10.2017 11:52:09 5 komentarzy
Więcej pieniędzy na olsztyńskie tramwaje

Kończy się ocena projektów dotyczących ekologicznego transportu miejskiego w Programie Polska Wschodnia. Z uwagi na uwolnione oszczędności, Minister Rozwoju przyznał dodatkowe środki w wysokości 32 mln zł na jeden z projektów miasta Olsztyn.

- Po zmianie, dofinansowanie projektu wynosi 85%. To maksymalny poziom możliwy w działaniu 2.1 Zrównoważony Transport Miejski. Zdecydowaliśmy się zainwestować dodatkowe środki w Olsztynie, z uwagi na zaangażowanie miasta w rozwój ekologicznego i niskoemisyjnego transportu, jakim są tramwaje. Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej w makroregionie to jeden z priorytetów Programu Polska Wschodnia – podkreśla wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Projekt przewiduje budowę kolejnej linii tramwajowej w Olsztynie. Dzięki niej, już w pierwszej połowie 2020 r., mieszkańcy będą mogli szybciej podróżować między południowo-wschodnią częścią miasta a centrum. Pojadą od pętli "Pieczewo", przez ul. Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku oraz ul. Wyszyńskiego i dalej w Al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Kościuszki. Miasto zakupi również tramwaje i zyska zmodernizowany system informacji pasażerskiej. Oprócz podróżujących komunikacją publiczną, na inwestycji zyskają również olsztyńscy rowerzyści i piesi. Z nową linią tramwajową zostaną zintegrowane ścieżki rowerowe i piesze.

- Dla mieszkańców nowe połączenia oznaczają dogodne i krótsze podróże, łatwiejszy dostęp do usług publicznych i do miejsc pracy. Ważna jest także poprawa jakości środowiska w mieście: zmniejszenie korków, hałasu i emisji spalin. Sprawnie działający transport miejski to również atut dla inwestorów i czynnik podnoszący atrakcyjność gospodarczą miasta – dodaje minister Hamryszczak.

Łącznie w perspektywie finansowej 2014-2020 w programach krajowych i regionalnych Polska przeznaczy ponad 4,3 mld euro na dofinansowanie inwestycji w zrównoważoną mobilność miejską. W Programie Polska Wschodnia budżet działania 2.1 Zrównoważony transport miejski wynosi 440 mln euro. Oprócz Olsztyna, inwestycje związane z ekologicznym transportem miejskim realizowane są również w pozostałych miastach wojewódzkich Polski Wschodniej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
 • zibi – 17.10.2017

  Bardzo dobra decyzja,Solaris Stadler bierze Olsztyn-żadnego innego wykonawcy nie wyobrażam sobie.Modertrans posiada już duży portfel zamówień ale Olszyn byłby zainteresowany,Natomiast Pesa bez wsparcia jakiegokolwiek Banku,może liczyć tylko na kroplówkę Skarbu Państwa czyli nas wszystkich.

 • kolejFAN – 17.10.2017

  jest jeszcze demobil z bukaresztu

 • misiek – 18.10.2017

  a gdzie wsparcie serwisowe, czy będzie nowa zajezdnia gdyż ta obecna i tak jest za mała

 • YbG – 18.10.2017

  Wiecej dykty i pazdzierzu. Tylko Pesa nie solaris

 • czarny – 18.10.2017

  Pesa to niech robi dla Ukrainy

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....