TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Wiceprezydenci Warszawy: Transport publiczny priorytetem
PAP - Opublikowano: 29.09.2016 09:36:10 3 komentarze
Wiceprezydenci Warszawy: Transport publiczny priorytetem

Rozwój transportu publicznego oraz lepsze zarządzanie budżetem na inwestycje - to priorytetowe sprawy, którymi zajmą się po reorganizacji pracy stołecznego ratusza zastępcy Hanny Gronkiewicz-Waltz - Renata Kaznowska i Michał Olszewski.

Kaznowska jest drugim obok Witolda Pahla nowym wiceprezydentem Warszawy. Oboje objęli swoje funkcje po dymisji wiceprezydentów Jacka Wojciechowicza i Jarosława Jóźwiaka. W środę Kaznowska i Olszewski spotkali się w ratuszu z dziennikarzami, aby opowiedzieć o nowym podziale obowiązków w urzędzie miasta i swoich najbliższych planach.

Na początku Kaznowska podkreśliła, że nowy podział obowiązków między wiceprezydentami nie był prostym przejęciem zadań po zdymisjonowanych wiceprezydentach. Podział zadań poprzedziła analiza, której celem było m.in. wprowadzenie zrównoważonego nadzoru nad inwestycjami.

Kaznowska będzie odpowiedzialna za realizację zadań z obszaru drogownictwa i komunikacji miejskiej, koordynacji inwestycji i remontów w pasie drogowym, rozwoju infrastruktury. Zajmie się również kwestiami sportu i rekreacji. Tym samym będzie sprawować nadzór na czterema biurami urzędu miasta.

"Mówiąc najkrócej przejęłam zadania z obszaru transportu - Metro Warszawskie, to takie kobiece wyzwanie, Tramwaje Warszawskie - a więc Zarząd Transportu Miejskiego. (...) U mnie jest również Zarząd Dróg Miejskich" - dodała nowa wiceprezydent.

Olszewski podkreślił, że obszar inwestycji został "tak naprawdę" podzielony na pół. "Inwestycje transportowe to jest ponad połowa budżetu miasta (...) i one pozostaną w gestii pani prezydent Kaznowskiej. Ja odpowiadam za kształt budżetu i jego zbilansowanie, natomiast de facto te inwestycje będą nadzorowane przez panią prezydent Kaznowską" - powiedział Olszewski.

Będzie też jednak odpowiadał za szereg dużych inwestycji, m.in. kontynuację przebudowy bulwarów wiślanych czy długo wyczekiwanej budowy Szpitala Południowego. Zajmie się też niektórymi inwestycjami drogowymi. Olszewski będzie nadzorował m.in.: Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych oraz Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego, zajmie się także planowaniem przestrzennym i przygotowywaniem dokumentów strategicznych miasta.

Zadaniami, które "na dziś" prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz postawiła swoim zastępcom jest przegląd Wieloletniej Prognozy Finansowej pod względem planowanych inwestycji - przekazał Olszewki. "Na najbliższą sesję (Rady Warszawy) szykujemy cały pakiet zmian, który obejmie kilkadziesiąt pozycji, prawie sto, nowych zadań inwestycyjnych, które zostaną wprowadzone do budżetu" - poinformował Olszewski. Ratusz ma przekazać szczegóły, co do tych zmian za tydzień, po akceptacji wszystkich formalnych wniosków.

Olszewski podkreślił, że wraz z Kaznowską mają trzy priorytety. Jednym z nich jest transport publiczny; w budżecie miasta to nadal ma być jedna z głównych pozycji. Komunikacja miejska ma być "wzmacniania", są też nowe pomysły na jej rozwój - przekazał Olszewski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Tramwaje Warszawskie
Metro Warszawskie
 • MG – 29.09.2016

  A będzie jak zawsze. Zakład?

 • J2M – 29.09.2016

  A może będzie lepiej.Niech tramwaje warszawskie zakupią "Krakowiaki" a na pewno będzie sprawniejsza komunikacja tramwajowa i mniej będą niszczone torowiska.

 • rtgr – 29.09.2016

  Pierdu, pierduSkończy się na postawieniu kolejnych 500000 słupków wszędzie. O metrze tylko gadają że budują, a od 2 lat nie zbudowali nawet jednej stacji. Budowę szpitala południowego wstrzymała HGW z 10 lat temu, bo lokalizacja była "pisowska"

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....