TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Warszawa z wątpliwościami. Jak egzekwować liczbę pasażerów w składach?
InfoTram.pl/PAP - Opublikowano: 24.03.2020 18:45:18
Warszawa z wątpliwościami. Jak egzekwować liczbę pasażerów w składach?

Mamy kilka pytań do nowych wytycznych narzuconych przez rząd. Jak praktycznie wyegzekwować limitowanie liczby pasażerów w pojazdach? – napisał we wtorek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, nawiązując do ograniczeń w poruszaniu się obywateli, o których mówili premier i minister zdrowia.

We wtorek Premier Mateusz Morawiecki i szef MZ Łukasz Szumowski poinformowali m.in. że od 25 marca do 11 kwietnia obowiązywać będą kolejne ograniczenia w poruszaniu się. Nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi.

Obostrzenia nie dotyczą: dojazdu do pracy, wolontariatu, załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (np. niezbędnych zakupów, wykupienia lekarstw, opieki na bliskimi, wyprowadzenia psa). Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób, choć nie dotyczy to rodzin.

Rząd wprowadza też nowe regulacje dotyczące komunikacji miejskiej - autobusem, tramwajem czy metrem będzie mogło jechać tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących. "Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób" - wyjaśniono na stronach KPRM.

Do nowych regulacji odniósł się na Twitterze we wtorek po południu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. "Mamy kilka pytań do nowych wytycznych narzuconych przez rząd – w końcu to samorządy będą je wprowadzać. Jak praktycznie wyegzekwować limitowanie liczby pasażerów w pojazdach? Na przykład w dwuwagonowych tramwajach? Albo w metrze?" – zapytał Trzaskowski.

Dodał, że "bezpieczeństwo mieszkańców, ale też pracowników @WTP_Warszawa to priorytet. Dlatego wprowadziliśmy elastyczne rozkłady, aby komunikacja miejska kursowała tam, gdzie jest potrzebna. Dziś rząd każe zrezygnować z elastyczności, narzuca sztywne zasady. Zdrowy rozsądek czy propaganda?" – pytał na Twitterze Trzaskowski.

Z kolei Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza, w rozmowie z PAP zapewniała, że samorząd warszawski będzie dostosowywać się rozporządzenia i że ratusz czeka na jego publikację.

"W tym momencie operujemy informacjami z konferencji prasowej. Nie mamy szczegółowych wytycznych druku rozporządzenia, a na konferencji nie padła odpowiedź na wiele pytań. To pytania m.in. kto ma kontrolować liczbę pasażerów. Pytaniem kluczowym jest też kwestia metra" – powiedziała PAP Gałecka.

Przypomniała też, że skład metra ma 130 metrów długości i otwartą powierzchnię. "Pytanie jak my, jako samorząd, skutecznie możemy wdrożyć rozporządzenie rządowe w metrze w Warszawie" - stwierdziła Gałecka.

Podkreśliła, że ratusz zastanawia się też nad kwestią tramwajów dwuwagonowych starego typu, gdzie motorniczy w żaden sposób nie będzie w stanie kontrolować liczby pasażerów w drugim wagonie tramwaju.

"Rozumiemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy i innych miast, rząd szczegółowo zadbał o konkretnie wytyczne dot. realizacji tego rozporządzenia. Czekamy na druk rozporządzenia i wtedy będziemy mogli podejmować działania" – podkreśliła Gałecka.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
pasażer
metro

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....