TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Warszawa uruchamia kursy wariantowe
INFOTRAM - Opublikowano: 29.04.2015 15:55:34 1 komentarz
Kursy wariantowe będą kończyć na Pl. Narutowicza

Warszawski ZTM przedstawia kolejną nowość na torach tramwajowych, która zostanie wprowadzona 1 maja: kursy wariantowe. Dzięki nim, na szczególnie obciążonych fragmentach trasy, składy podjadą na przystanki częściej. Pilotażowo rozwiązanie to zostanie wprowadzone na liniach 9 i 15.

Kursy wariantowe na linii 9 polegać będą na tym, że w ciągu dnia, poza godzinami szczytu, co drugi skład skończy bieg na pętli Wiatraczna. Dzięki temu pomiędzy pętlami P+R Al. Krakowska a Wiatraczna tramwaje linii 9 kursować będą częściej - co 4 minuty. Szczególne znaczenie ma to dla mieszkańców al. Waszyngtona, którzy wygodnie, niezatłoczonymi tramwajami, dojadą do centrum.

Jak informuje ZTM nie ma możliwości, żeby pasażerowie się mylili. Już na pętli P+R AL. Krakowska motorniczy na swoim pulpicie wybierze opcję ?kurs skrócony?, dzięki czemu na wyświetlaczu pojawi się taki właśnie komunikat. Wyświetli się też nazwa pętli, do której jedzie skład, czyli w tym przypadku Wiatraczna. To nie wszystko. Od ronda Waszyngtona pasażerowie usłyszą komunikat: ?Uwaga! Kurs skrócony. Ostatni przystanek Wiatraczna?.

Analogicznie rozwiązanie zostanie wykorzystane w sobotę na ulicy Grójeckiej i w al. Krakowskiej. Linia 15 ramowo w godzinach 8.00 ? 13.00 kursować będzie częściej pomiędzy pętlami P+R Al. Krakowska a Plac Narutowicza. Dzięki temu pasażerowie robiący zakupy na bazarze przy Bakalarskiej sprawnie i wygodnie dojadą na miejsce tramwajem.

Przypomnijmy, że już od 1 maja zmienią się rozkłady jazdy wszystkich linii tramwajowych w Warszawie. Więcej o rewolucji tramwajowej pisaliśmy tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
ZTM Warszawa
  • Tomasz Flaga – 02.05.2015

    Mogliby wrócić do nazwy pętli "Okęcie", bo to "P + R Al. Krakowska" to straszny potworek. Natomiast samo rozwiązanie skracania trasy, bez zmiany numeru i tworzenia niby-nowej linii (jak niedawno 37) uważam za bardzo słuszne.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....