TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

W Toruniu powstaje ciche torowisko
INFOTRAM/MZK TORUŃ/UMWK-P - Opublikowano: 18.08.2014 11:50:57
W Toruniu powstaje ciche torowisko
Trwają zaawansowane prace związane z remontem ul. Wały gen. Sikorskiego w ramach projektu BiT-City. Robotnicy przygotowują wykop pod betonową konstrukcję dla \'cichego torowiska\'. Nowoczesna konstrukcja poprawi komfort podróżowania pasażerów, jak również obniży poziom hałasu w ścisłym centrum. Rozebrano już całe torowisko. Zdemontowano nawierzchnię jezdni, poza krótkim pasem od strony Placu Teatralnego, który umożliwia dojazd do parkingu przy Urzędzie Miasta. Rozpoczęły się prace związane z przebudową sieci infrastruktury podziemnej wraz z wymianą słupów trakcyjnych. W związku z wprowadzoną organizacją ruchu kierowcy mogą dojechać do centrum ulicą Dominikańską od strony ulicy Szumana. Wyjazd z tego rejonu Starówki poprowadzony jest ulicą Jęczmienną.Równolegle prowadzone są prace na ul. Traugutta, gdzie wymieniona zostanie część torów tramwajowych. Ruszyła rozbiórka, która nie powoduje znacznych utrudnień w ruchu samochodów. Na odcinku robót od strony torowiska zwężony będzie tylko pas ruchu w jednym kierunku. Podczas robót w obrębie skrzyżowania z ul. Waryńskiego nie będzie możliwy przejazd przez torowisko.Wkrótce planowane jest rozpoczęcie rozbiórki jednego z torów na odcinku ul. Szumana, Placu św. Katarzyny i Warszawskiej. Robotnicy zamontują tymczasowe rozjazdy na ul. Traugutta i Szumana. Dzięki nim, po zakończeniu robót torowych na ul. Wały gen. Sikorskiego z początkiem października wznowiony zostanie ruch tramwajowy między UMK, a Rubinkowem. Między ul. Szumana, a mostem kolejowym tramwaje poruszać się będą wahadłowo po jednym torze.- BiT-City to nasz największy projekt infrastrukturalny, na który pozyskaliśmy wsparcie w wysokości ponad pół miliarda złotych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Realizujemy go wspólnie z partnerami odpowiedzialnymi za poszczególne segmenty. Myślimy o kontynuacji, z ideą komunikacyjnego zintegrowania całego województwa –podkreśla marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. W ramach BiT-City trwa także budowa linii tramwajowej do Fordonu, największej od lat bydgoskiej inwestycji infrastrukturalnej. Powstaje blisko 10 kilometrów torów, częściowo położonych na 530-metrowej estakadzie (w rejonie stacji kolejowej Bydgoszcz Wschód), z trzynastoma parami przystanków. Do obsługi dwóch zupełnie nowych linii tramwajowych (Mariampol –główny dworzec kolejowy - ul. Rycerska i Mariampol –Kapuściska) już zamówiono w bydgoskiej Pesie dwanaście nowoczesnych tramwajów typu Swing, wyposażonych w klimatyzację, automaty biletowe i bezprzewodowy dostęp do internetu, które w szczycie będą kursować co 7,5 minuty. Uruchomienie linii planowane jest jesienią przyszłego roku.  
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
Bydgoszcz
BiT-City
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....