TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

W Toruniu już dwa Swingi
INFOTRAM - Opublikowano: 09.10.2014 09:41:12 8 komentarzy
W Toruniu już dwa Swingi
Dzisiejszej nocy, 9 października 2014 roku, PESA dostarczyła kolejny pięcioczłonowy tramwaj typu SWING do Torunia –poinformował rzecznik prasowy MZK Piotr Reich. Tak jak już informowaliśmy na łamach InfoTram do końca roku do Torunia mają dotrzeć jeszcze cztery tramwaje. W sumie w tym roku PESA dostarczy 6 pięcioczłonowych wagonów. Kolejne 6 trójczłonowych bydgoski producent dostarczy w przyszłym roku.Przypomnijmy, że Łączna wartość projektu to 92 mln zł. Swing dla Torunia jest, zgodnie z zapowiedziami, nieco inny od tych, które znamy z Warszawy czy Gdańska. Na uwagę zasługuje także niebiesko-żółta malatura, wybrana przez mieszkańców w głosowaniu. Takie barwy mają także siedziska, które zostały wykonane z trudno zapalnego materiału, odpornego na ścieranie i łatwego do utrzymania w czystości. Zastosowane w pojazdach rozwiązania techniczne sprzyjają oszczędzaniu energii i obniżeniu kosztów eksploatacji. Istotną kwestią jest bezpieczeństwo nowego taboru. Podłoga w wagonie została wyłożona wykładziną antypoślizgową, a na całej długości znajdują się uchwyty i poręcze umożliwiające pasażerom utrzymanie równowagi w czasie jazdy. Nie ma ostrych krawędzi i innych elementów mogących spowodować urazy. Pojazd jest wyposażony w system informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym, a przystanki będą zapowiadane. Są też liczniki pasażerów, dzięki którym układanie rozkładów jazdy ma być bardziej efektywne.Wszystkie wagony zostaną przystosowane do poruszania się po sieci o torach 1000 mm, wszystkie będą też w 100% niskopodłogowe. Od tradycyjnego Swinga, znanego chociażby z Warszawy, odróżnia ich brak skosów. Takie rozwiązanie PESA stosowała już przy produkcji wagonów dla Szeged. Co jeszcze? Swing to tramwaj w 100% niskopodłogowy, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, starszych czy podróżujących z wózkami. Do ich dyspozycji będzie rampa, zapewniający swobodny wjazd i wyjazd z wagonu. Nie zabraknie też klimatyzacji, co ważne także w przedziale pasażerskim. W jednoprzestrzennym tramwaju nad bezpieczeństwem pasażerów czuwać ma system monitoringu. Wózki Swinga dla Torunia posiadają klasyczne osie, będące sprawdzonym rozwiązaniem, zapewniającym prostotę obsługi podczas codziennej eksploatacji. Komfort jazdy zapewnia zawieszenie, które posiada dwa stopnie usprężynowienia. Zastosowane falowniki umożliwią rekuperację energii podczas hamowania, co sprawia, że koszty eksploatacji tramwaju są niższe. Nowy Swing jest efektem współpracy producenta z przewoźnikiem, a także wieloletnich doświadczeń PESY w budowie tramwajów. Trzeba przyznać, że efekt jest ciekawy, w Bydgoszczy zaś powstał kolejny atrakcyjny nie tylko technicznie, ale i wizualnie pojazd. 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Swing
MZK Toruń
Toruń
 • fytpol – 09.10.2014

  I bez tych brwi lenina wyglada zdecydowanie lepiej

 • jsw – 09.10.2014

  No odróżnia sie na korzyść od starego swinga a niebiesko zolta barwa nawet może być

 • vavato – 10.10.2014

  Trzeba przyznać, że te Swingi bardzo się Pesie udały, super się prezentują.

 • wilczekpl – 12.10.2014

  Rezygnacja ze skosów jest jedną z istotniejszych zmian, jeżeli chodzi o wygodę w trakcie wsiadania i wysiadania. Szkoda, nie PESA zdecydowała się na ten krok dopiero niedawno.

 • wilczekpl – 12.10.2014

  Miało być: "Szkoda, że PESA...".

 • Amator – 12.10.2014

  Tyle że skosy są, tylko nieco mniejsze - zresztą część podzespołów jest z bardziej skosowanych 120Na. Ze 120Nb ten wagon za wiele wspólnego nie ma...

 • Combino – 14.10.2014

  Skosy są,bo de facto zamawiający w specyfikacji ich wymagał,aczkolwiek są na tyle subtelne,że nie psują wyglądu tramwaju.

 • twist – 15.10.2014

  Dalej trzęsie na zakrętach? Układ napędowy szarpie przy starcie? Ciągle jest tak głośno nad wózkami? Ciągle drzwi tak hałasu ja?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....