TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

W sierpniu rusza produkcja Tramino dla Jeny
INFOTRAM Karol Wach - Opublikowano: 31.07.2012 22:34:34 1 komentarz
W sierpniu rusza produkcja Tramino dla Jeny

W sierpniu Solaris zacznie produkcję wagonów tramwajowych dla Jeny. Pierwszy pojazd ma zostać dostarczony przewoźnikowi w 2013 roku. Mamy sporo czasu, ale za chwilę ruszamy z produkcją –zapewnia nas Marcin Napierała z Solaris Bus&Coach. Na pewno zdążymy –dodaje. Przypomnijmy, że polski producent dostarczy dla niemieckiego Jenaer Nahverkehr GmbH pięć wagonów Tramino. Pojazdy zostaną wyprodukowane w hali tramwajowej Solarisa. Obecnie, po zakończeniu montażu 45 wagonów dla MPK Poznań powstają tam elementy autobusowe. Jednak na początku sierpnia hala zostanie ponownie przystosowana do produkcji pojazdów szynowych. Na przestawienie się na ponowną produkcję tramwajową potrzebujemy około tygodnia –mówi nam Marcin Napierała.

Zamówienie z Jeny jest pierwszym, ale nie ostatnim zagranicznym kontraktem Solarisa na dostawę tramwajów. Następnym realizowanym przez firmę z Bolechowa będzie ten z Brunszwiku. Pojazd zaproponowany Jenie został opracowany specjalnie pod kątem tego przewoźnika. Będzie to wagon dwukierunkowy o długości 29 metrów. Trzyczłonowy z całkowicie niską podłogą, przystosowany do rozstawu torów o szerokości 1000 mm. Tramwaj posiadać ma trzy wózki: w środkowym napędzane są obie osie, natomiast w wózkach skrajnych jedna oś. Wagon wyposażony zostanie w cztery silniki zasilane prądem zmiennym, chłodzone powietrzem o mocy 90 kW każdy. Będzie posiadać cztery pary drzwi o szerokości 1300 mm. W pojeździe przewidziano 46 miejsc siedzących. Nie zabraknie też klimatyzacji. Pojazdy marki Solaris są już znane w Jenie, dokąd w latach 2009-2011 dostarczyliśmy czternaście autobusów. Ich jakość i niezawodność z pewnością były dobrymi referencjami dla naszej oferty tramwajowej. Wygranie przetargu na dostawę tramwajów przez polską firmę na niemieckim rynku to z pewnością ogromny sukces, ale także ogromna odpowiedzialność. Mamy również nadzieję, że to obiecujący początek dla sprzedaży naszych tramwajów na rynkach europejskich –powiedziała podczas podpisania umowy z Jenaer Nahverkehr GmbH Solange Olszewska, Prezes Zarządu firmy Solaris Bus&Coach.

Trochę więcej o tramwajach dla Brunszwiku

Drugi wspomniany kontrakt tramwajowy Solarisa został zawarty z Brunszwikiem. Tu polski producent ma dostarczyć 15 wagonów z opcją na kolejne 3. Braunschweiger Verkehrs-AG otrzyma Tramino w okresie od maja do grudnia 2014 roku. Wartość umowy to 33 miliony euro. Wagony dla Brunszwiku będą miały 35.740 mm długości, 2.300 szerokości oraz 3.250 mm wysokości (bez pantografu). Każdy z nich zostanie wyposażony w 6 drzwi o szerokości 1.300 mm. Co ciekawe dla osób niepełnosprawnych dostosowane zostaną pierwsze z nich. To właśnie tam pojawi się specjalna rampa. Na pokładzie Tramino będzie mogło podróżować 90 osób na miejscach siedzących oraz 121 na stojąco. Minimalna szerokość przejścia w przedziale pasażerskim to 535 mm. Całość wyposażona będzie oczywiście w klimatyzację, oddzielną dla podróżnych i kabiny motorniczego. Tramwaje dla Brunszwiku będą czteroczęściowe. Każdy człon osadzony na własnym wózku. Takie rozwiązanie zapewni dobre rozłożenie ciężaru wagonu na poszczególne jego części. Tramino zostaną zbudowane ze stali antykorozyjnej. Napędzane będą pięcioma silnikami o mocy 90 kW. Elektronikę dostarczy niemiecka firma Vossloh Kiepe, z którą Solaris współpracował już w przeszłości.

Tramino na InnoTrans

Solaris Bus&Coach zaprezentuje poznański wagon Tramino na tegorocznych targach InnoTrans w Berlinie. Oprócz tramwaju polski producent przywiezie do stolicy Niemiec także autobus elektryczny. Przypomnijmy, że Solaris zakończył już realizację kontraktu na dostawę 45 wagonów Tramino dla MPK Poznań. To właśnie jeden z tych wagonów pojedzie na wystawę do Berlina. Niewykluczone, że zainteresuje on kolejnego nabywcę z rynku niemieckiego.

Dołącz do nas na Facebooku.    
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Solaris
Tramino
Jena
Brunszwik
Poznań
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....