TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

W Łodzi będą kolejne tramwaje z Bochum, jedna oferta
InfoTram.pl - Opublikowano: 31.10.2017 13:21:42 19 komentarzy
W Łodzi będą kolejne tramwaje z Bochum, jedna oferta

W Łodzi bez niespodzianek. Dziś nastąpiło otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym w postępowaniu: "Zakup używanych, dwukierunkowych, niskopodłogowych tramwajów".

Do MPK Łódź wpłynęła jedna oferta, złożona przez Bochum-Gelsenkirchener-Strassenbahnen AG (BOGESTRA), na dostawę 34 tramwajów (32 w wariancie podstawowym plus 2 w opcji) na kwotę 3 mln 150 tys euro.

Komisja przetargowa przystąpi teraz do badania oferty. Po około 3 tygodniach potrzebnych na ewentualne uzupełnienia bądź wyjaśnienia oraz dosłanie odpowiednich dokumentów ze strony oferenta, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, przystąpimy do podpisania umowy – poinformował Sebastian Grochala, Rzecznik Prasowy MPK-Łódź. Tramwaje mają być dostarczone do Łodzi najpóźniej do 31 grudnia 2020 roku w partiach, które każdorazowo będziemy uzgadniać z dostawcą – dodał.

Przypomnijmy, że w Łodzi jest już jeden wagon zakupiony z Bochum.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
MPK Łódź
 • niskacz – 31.10.2017

  Czy ktoś się orientuje jaki niemiecki przewoźnik planuje w najbliższej dekadzie wycofać tramwaje niskopodłogowe, wyprodukowane w latach 90tych XX wieku ?

 • www – 31.10.2017

  Jakby to były dobre składy to Niemcy by się ich nie pozbywali.

 • gd – 31.10.2017

  @www Jakby były złe wyniki, to by łodzianie ich nie wzięli. Maja gotowe kompleksowe rozwiązanie. Poza tym liczy się rachunek ekonomiczny. Przewoźnikowi niemieckiemu bardziej opłaca się pomanipulować ws. otwarcia kanałów finansowania nowego zamówienia i tyle.

 • PetKo – 31.10.2017

  KWestia jest taka, że na skutek problemów technicznych ich prędkość ograniczono do 50km/h. Tymczasem w Bochum tramwaje funkcjonują na zasadzie szybkiego tramwaju z tunelami w centrum oraz długimi odcinkami podmiejskimi i międzymiastowymi. W efekcie tego ograniczenia prędkości nadają się one na nieliczne linie i dlatego zostają wycofane ze służby, wcześniej niż wyprodukowane w latach 70 i 80 tramwaje M6. W Łodzi jak widać to ograniczenie nie jest problemem...

 • TRAM – 31.10.2017

  FILM przedtawiający ten tramwaj w akcji https://youtu.be/xp8_LWh-IHo 3 mln euro za 32 tramwaje niskopodłogowe dwukierunkowe to chyba najlepiej wydane pieniądze na tabor tramwajowy w Polsce! Te tramwaje przydadzą się bardzo w czasie budowy stacji Centrum w łódzkim tunelu średnicowym

 • PaNemec – 01.11.2017

  Łódź - miasto muzeum

 • Łooodziak – 01.11.2017

  @PetKO - Zastanawiam się czy kwestia CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM!!! To domena Polaków? Otóż tramwaje nie mają żadnych ograniczeń prędkości gdyż usterka została już dawno naprawiona a tam gdzie było konieczne wymieniono zestawy kołowe przez PRODUCENTA! @PaNemec - Taaak! Łódź miasto muzeum bo kupuje używane tramwaje z lat 90 ze 70% niską podłogą a za 34 tramwaje płaci śmieszne pieniądze bo około 12-15 mln zł... Podczas gdy Wrocław wydaje prawie 150 mln!!! za 40 sztuk zmodernizowanych 105-tek z konstrukcją lat 70... A Gorzów zakupił tramwaje ponad 50 letnie i to z muzeum... Tak więc cieszę się. że ta Łódź będzie miała takie muzealne relikwie... I nie musisz być dobry z matmy, ale policz raz jeszcze... Łódź - 34 tramwaje (70% niskiej podłogi) z lat 90 zapłaci 12-15 mln złWrocław 40 tramwajów ( 25% niskiej podłogi) z lat 70 zapłaci 150 mln zł pozostaje mi współczuć mieszkańcom Wrocławia...

 • krakus – 01.11.2017

  Brawo Łódz bardzo dobry tani zakup , polityke Wrocławia zostawie bez komentarza

 • max – 01.11.2017

  Jeszcze je ładnie pomalować i świetny tabor , a Wrocław niech sobie kupuje te nowe 105-ki

 • widzew – 01.11.2017

  Przetrwają Pesy te co mamy od dwóch lat

 • WK – 01.11.2017

  Bardzo dobry pomysł z zakupem tramwajowych "second handów". Kupić tanim kosztem, za "grosze" tramwaje niskopodłogowe, to naprawdę świetna inwestycja.

 • PetKo – 01.11.2017

  @ Łooodziak: Polacy chyba nie mają problemów z czytaniem ze zrozumieniem, za to niektórzy jak widać są kłótliwi i mają braki w wiedzy: oryginalnie te tramwaje miały Vmax 70 km/h. Po wykryciu problemów ograniczoną ją do 30 km/h. Po naprawach podniesiono do 50 km/h, ale pierwotnej prędkości maksymalnej nigdy nie przywrócono.

 • dren – 01.11.2017

  Czyli 35 niskaczy dla Łodzi BRAWO

 • Łooodziak – 01.11.2017

  @PetKo może popraw o komentarz MPK w Łodzi...

 • Łooodziak – 01.11.2017

  @PetKo *poproś. W NF6D. Przed dwoma laty w jednym z egzemplarzy w Bochum wykryto uszkodzenia osi napędowych przyczyn problem został całkowicie rozwiązany a ponad to na 35 sztuk tego modelu i przez 25 lat eksploatacji problem pojawił się w jednym wagonie. W 30 tramwajach producent wymienił zestawy kółowe. Nie jestem kłótliwy, ale siejesz niepotrzebnie zamęt jako by Łódź kupiła niesprawne tramwaje. Pozdrawiam.

 • dobry – 05.11.2017

  A czy Łódź planuje jakiś remont tych składów albo chociaż przemalowanie na łódzkie barwy miejskie?

 • Kamil – 08.11.2017

  Lakier jest w rewelacyjnym stanie, więc ewentualna zmiana kolorystyki będzie robiona dopiero przy remontach kapitalnych. Wygląd wewnętrzny będzie tylko i wyłącznie dostosowany do potrzeb łódzkich.

 • a2n – 09.11.2017

  Zakres prac dostosowujących wagony do pracy w Łodzi powinien być jak najmniejszy, obejmujący tylko niezbędne zmiany.Zmiana kolorystyki jest niepotrzebna, można tylko okleić niewielkie fragmenty pudła kontrastową folią w barwach miejskich.

 • 450gl – 09.01.2018

  Nie porownojcie Wroclawia do Lodzi.W Lodzi Wlodarze miasta mysla i nie boja sie nowych wezwan.We Wroclawiu nie mysla i boja sie wszystkiego.Uzywane tramwaje-notez pomysl,jeszcze by trzeba wiecej pracowac i myslec chocby o remontach.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....