TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

W Krakowie powstaną separatory ruchu tramwajowego
ZIKIT InfoTram.pl - Opublikowano: 31.10.2018 23:02:51 1 komentarz
W Krakowie powstaną separatory ruchu tramwajowego (foto: ZIKiT)

W ciągu paru tygodni zostanie wybrany wykonawca jednego z projektów, który zwyciężył w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. To idea dodatkowego odseparowania tramwajów od ruchu samochodowego, by jeszcze bardziej poprawić ich punktualność.

Projekt zdobył w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego ponad 4 tys. głosów. Inicjatorzy przekonali głosujących, że ich pomysł będzie sprzyjał wszystkim mieszkańcom miasta. Obserwując ruch uliczny wskazali miejsca, gdzie w dalszym ciągu zdarza się tramwajom utykać w korku samochodowym. Dlatego dla części ulic np. na ul. Franciszkańskiej, Straszewskiego czy Limanowskiego przygotowali wstępny projekt oddzielenia torowiska od ogólnego ruchu samochodowego.

Projekt był dokładnie przeanalizowany razem z pomysłodawcami i wprowadzono doń odpowiednie korekty w oparciu o dane zbierane przez inspektorów i dyspozytornię Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Zastosowano choćby separatory, które umożliwiają przejazd pojazdom ratunkowym (straży pożarnej czy karetkom). Dopasowano też proponowane rozwiązania do istniejącej organizacji ruchu.

Podstawowym celem projektu jest poprawienie punktualności przejazdów tramwajów. Niejednokrotnie źle zaparkowane pojazdy lub niefrasobliwość kierowców prowadzi do zablokowania możliwości przejazdu tramwaju, co skutkuje spóźnieniami na kolejnych przystankach. To uciążliwe nie tylko ze względu na wydłużenie czasu przejazdu komunikacją zbiorową dla tysięcy mieszkańców Krakowa, ale także często kończy się uniemożliwieniem im wygodnej przesiadki na inną linię.

Tego rodzaju zatory tramwajowe są również utrudnieniem dla wspomnianych służb ratunkowych, które bardzo często korzystają z kanałów transportowych komunikacji zbiorowej.

Jednocześnie w wielu miejscach separatory podniosą również poziom bezpieczeństwa i poczucie komfortu przebywania na ulicy wśród pieszych. Będą bowiem uniemożliwiały wyprzedzanie przed przejściami dla pieszych, co w śródmiejskiej części Krakowa, gdzie liczba pieszych jest ogromna, ma niebagatelne znaczenie.

Inicjatorzy nie mają również wątpliwości, że bardziej punktualne przejazdy tramwajowe są najlepszą reklamą dla komunikacji zbiorowej. Zachęcanie zaś mieszkańców do podróży tymi środkami transportu to nic innego, jak kolejny krok do poprawy jakości powietrza nad Krakowem. Emisja komunikacyjna jest bardzo poważnym źródłem zanieczyszczeń powietrza w Krakowie – im mniej aut na ulicach tym lepiej zarówno dla powietrza oraz płynności ruchu samochodowego.

Już w środę, 7 listopada nastąpi otwarcie kopert z ofertami przetargowymi, które złożą chętni do realizacji zadania z budżetu obywatelskiego. Kiedy tylko uda się podpisać umowę wykonawcy zajmą się pracami – część z nich, jak malowanie oznakowania na jezdni, może zostać przeniesiona na początek wiosny 2019 r. Ze względu na pogodę wykonanie malowania może nie być możliwe w okresie zimowym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
torowisko
  • mechanik – 02.11.2018

    "część z nich, jak malowanie oznakowania na jezdni" - A dlaczego zniknął tekst o miejscowych ustaleniach separatorów w postaci pasów? Sprowadzanie tematu do absurdu też trzeba nagłaśniać.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....