TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

W Chorzowie na Hajduckiej ruszą prace
InfoTram.pl - Opublikowano: 21.05.2020 12:45:08
W Chorzowie na Hajduckiej ruszą prace (foto: TŚ)

Zbliżający się weekend będzie ostatnim przed remontem ul. Hajduckiej w Chorzowie, podczas którego tramwaje będą kursować wzdłuż tej ulicy.

Od poniedziałku linia nr 20 zostanie skrócona do zajezdni w Chorzowie Batorym, a na ul. Hajduckiej rozpoczną się roboty budowlane. Na utrudnienia muszą się przygotować również kierowcy i piesi.

Gruntowną przebudowę ul. Hajduckiej zlecają wspólnie spółka Tramwaje Śląskie S.A. oraz Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie. Generalnym wykonawcą robót jest gliwicka firma Silesia Invest, która stosowne umowy z zamawiającymi podpisała w połowie kwietnia. – Bezpośrednio po podpisaniu umowy przekazywaliśmy, że prace modernizacyjne rozpoczną się w maju i tak się faktycznie stanie. Od najbliższego poniedziałku na modernizowanym odcinku nie będą kursować tramwaje a sporo zmian czeka również kierowców. Dla pasażerów jak i dla mieszkańców tej części Chorzowa to nie będzie łatwy czas, ale zakres prac jest kompleksowy i bez utrudnień zrealizować się ich po prostu nie da, dlatego prosimy o wyrozumiałość i z góry przepraszamy za niedogodności – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Wszystkie formalności niezbędne do rozpoczęcia prac w terenie zostały przez wykonawcę dopełnione i od poniedziałku 25.05.2020 r. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu i rozpoczną się roboty. Organizacja ruchu tramwajowego będzie wyglądać następująco:

• tramwaje linii nr 20 będą kursować w skróconej relacji: Katowice Szopienice pętla – Chorzów Batory zajezdnia;

• linia nr 40 pozostaje zawieszona;

• dla linii nr 7 i 17 nastąpi korekta rozkładów jazdy oraz obsady taborowej;

• uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-40 kursująca w relacji: Chorzów Batory zajezdnia – Chorzów Rynek (stanowisko nr 3).

Jak poinformował Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie, od godzin południowych w poniedziałek 25 maja w ciągu ulicy Hajduckiej wdrożona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Dąbrowskiego i skrzyżowaniem z ul. Dobrodzieńską. W ramach tego etapu pracami objęte zostaną chodnik oraz część jezdni ulicy położne po stronie budynków z numerami nieparzystymi. Zmiany szczegółowo opisane są na stronie internetowej MZUiM:

https://www.mzuim.chorzow.eu/aktualnosci/aktualnosci/rusza-przebudowa-ulicy-hajduckiej

Tymczasowa organizacja ruchu drogowego zmieni również przebieg autobusowej linii nr 165. Szczegóły w komunikacie Zarządu Transportu Metropolitalnego:

https://rj.metropoliaztm.pl/news/i/1764/

Modernizacja ul. Hajduckiej w Chorzowie obejmuje m.in. ok. 1700 metrów toru pojedynczego, budowę nowych przystanków oraz przebudowę sieci trakcyjnej a w zakresie miejskim m.in. przebudowę instalacji podziemnych, chodników oraz jezdni. Prace w zakresie tramwajowym mają potrwać do połowy kwietnia a w zakresie drogowym do połowy października 2021 r. Całkowita wartość inwestycji wynosi 18,6 mln zł netto.

Zadanie pn. "Modernizacja torowiska tramwajowego w ul. Hajduckiej w Chorzowie" jest jednym z zadań "Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w perspektywie UE 2014-2020. (TŚ)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
torowisko
remont
Chorzów

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....