TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Używane autobusy dla KM Łomianki? Najlepiej Solarisy
INFOBUS.PL - Opublikowano: 21.05.2019 17:00:07
fot. Kubul, phototrans.pl

Po Autosanach SanCity 9LE Komunikacja Miejska w Łomiankach szuka kolejnych używanych autobusów. Tym razem metraż poszedł do góry, a także przewoźnik postawił sprawę jasno. Interesują go najchętniej maksymalnie trzyletnie Solarisy Urbino 12.

Przewoźnik z podwarszawskich Łomianek w ostatnich latach zwiększył zakres przewozów, które powierzono mu do obsługi. Stąd też zwiększone potrzeby taborowe. W 2018 r. KM wzbogaciła się o dwa spalinowe Ursusy City Smile 12LFD. Natomiast już nie długo flotę spółki zasilą dwa elektryczne Solarisy Urbino 12.

Prócz zakupów nowych pojazdów KM pozyskała także trochę autobusów "z drugiej ręki". To pięć Jelczy M121M kupionych od MZA Warszawa oraz jeden dwunastoletni Solaris Urbino 12 pozyskany od Mobilisu. Z kolei kilka tygodni temu w Łomiankach pojawiły się dwa siedmioletnie Autosany SanCity 9LE, które pierwotnie jeździły po Wałbrzychu.

Używane, ale najlepiej Solarisy
Teraz metraż idzie do góry i KM stawie sprawę jasno. Przewoźnik chciałby dwa autobusy klasy MAXI, najlepiej Solarisy Urbino 12. Przewoźnika interesują w pełni niskopodłogowe konstrukcje z nadwoziami o długości 11,8 - 12,2 m, szerokości 2,4 - 2,5 m. Muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2016 r. Każdy musi umożliwiać podróż przynajmniej 90 pasażerom, w tym nie mniej niż 28 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2, każde o prześwicie min. 1100 mm.

Ponadto pojazdy muszą być napędzane silnikami diesla o mocy min. 209 kW. Jednostka ma spełniać przynajmniej normę Euro 6. Ma ona być zblokowana automatyczną, przynajmniej czterobiegową skrzynią biegów, wobec której spółka nie ma jakichś szczególnych wymagań.

Wentylację przestrzeni pasażerskiej ma zapewniać przynajmniej sześć okien przesuwnych oraz dwa sterowane elektrycznie szyberdachy. Autobusy muszą posiadać klimatyzację opartą na agregacie o mocy chłodniczej min. 24 kW.

Pojazdy muszą posiadać podstawowy system informacji pasażerskiej. Na zewnątrz znajdą się trzy wyświetlacze diodowe świecące na biało lub pomarańczowo. W środku ma się znaleźć min. jedna tablica LED to prezentacji informacji liniowej. Do tego oczywiście będą także głosowe zapowiedzi przystanków.

Na oferty KM czeka jeszcze przez sześć dni, do 27 maja. Jedynym kryterium oceny jest cena. Używane "dwunastki" mają trafić do Łomianek najpóźniej do 31 maja.

Jak to przy zakupach "z drugiej ręki" bywa wygląda na to, że i w tym przypadku KM ma już upatrzone egzemplarze, które chce pozyskać. Wydaje nam się, że w tym wypadku możliwości są dwie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
KM Łomianki
Solaris
używane

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....