TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Unia da na tramwaje – Warszawa się sposobi…
Karol Wach - Opublikowano: 13.08.2009 13:32:21
Unia da na tramwaje – Warszawa się sposobi…

Ostatnie informacje nadchodzące z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego są optymistyczne dla zwolenników komunikacji tramwajowej. Szczególne powody do zadowolenia mają Warszawiacy i Krakowianie. Niestety, żeby nie było za różowo, zwolennicy metra muszą ostudzić nieco swoje zapędy, zwłaszcza patrząc na plany Ministerstwa z perspektywy budowy drugiej linii podziemnej kolejki. Z listy kluczowych projektów indywidualnych zostały usunięte bowiem dwa ogromne projekty budowy właśnie drugiej linii metra: Projekt i budowa II linii metra od szlaku za stacją \'Dworzec Wileński\' do stacji \'Bródno\' w Warszawie - projekt z listy podstawowej oraz Projekt i budowa II linii metra od szlaku ze stacją \'Rondo Daszyńskiego\' do stacji \'Połczyńska\', wraz ze stacją techniczno- postojową \'Mory\' w Warszawie - projekt z listy podstawowej. W zamian za to weszły na nią trzy inne warszawskie projekty, ale tramwajowe:

- Obsługa północno-wschodnich obszarów Warszawy komunikacją tramwajową w związku z rozbudową sieci metra oraz zakupem taboru - projekt z listy podstawowej;

- Modernizacja trasy tramwajowej W-Z (odc. Cm. Wolski - Dw. Wileński) wraz z zakupem 30 tramwajów niskopodłogowych - projekt z listy rezerwowej;

- Dostosowanie taboru Tramwajów Warszawskich do potrzeb osób niepełnosprawnych - zakup 40 tramwajów niskopodłogowych - projekt z listy rezerwowej.

Pierwszy z wymienionych projektów obejmuje budowę dwutorowej linii tramwajowej biegnącej od Trasy Mostu Północnego wzdłuż ulicy Projektowanej po jej zachodniej stronie do ulicy Światowida i dalej w osi przyszłej dwujezdniowej ul. Światowida do pętli \'Winnica\' oraz zakup 60 tramwajów do obsługi tras tramwajowych do Białołęki, Targówka i Pragi Północ.

W ramach drugiej z ww. inwestycji przewidziana jest modernizacja łącznie 7,6 km toru podwójnego wzdłuż ul. Wolskiej i al. Solidarności wraz z budową pasa autobusowo-tramwajowego, przebudową węzła Okopowa - al. Solidarności i modernizacją wysepek przystankowych oraz zakup 30 niskopodłogowych wagonów przegubowych. Planowany koszt to ok. 433,0 mln zł (bez VAT), zakładany czas realizacji to lata 2008-2011. Obecnie trwa I etap modernizacji (odcinek Cm. Wolski - pl. Bankowy), oraz II etap (odcinek pl. Bankowy - Jagiellońska). III etap prac (odc. Jagiellońska - pl. Wileński wraz z modernizacją węzła) ma zostać wykonany w trakcie budowy stacji metra Dworzec Wileński). Do obsługi tego odcinka ma zostać zakupionych 30 tramwajów niskopodłogowych.

Ostatni z warszawskich projektów przewiduje zakup 40 kolejnych niskopodłogowych wagonów przegubowych. Obecnie trwają uzgodnienia gotowego SIWZ na zakup tramwajów.

Nowy projekt na liście podstawowej otrzymał także Kraków, który może liczyć na wsparcie Unii Europejskiej przy realizacji przebudowy linii tramwajowej na odcinku Rondo Mogilskie - al. Jana Pawła II - Plac Centralny wraz z systemem sterowania ruchem w Krakowie. Unijna dotacja dla miasta to blisko 73 mln zł przy planowanych kosztach ponad 171 mln zł.

O wszystkich zamierzeniach Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w temacie aktualizacji transportowych projektów w ramach POIiS pisaliśmy szerzej w TransInfo w ubiegłym tygodniu: http://transinfo.pl/text.php?id=26207 .
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
metro
Warszawa
stacja.Kraków
MPK
Unia Europejska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....