TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Umowa na tramwaje dla Elbląga podpisana
InfoTram.pl - Opublikowano: 22.06.2017 10:46:33
Umowa na tramwaje dla Elbląga podpisana (foto: UM Elbląg)

Elbląg podpisał z Modertransem umowę na dostawę trzech tramwajów. Nadal nie wiemy jakich…

W podpisaniu umowy uczestniczyli, ze strony miasta Witold Wróblewski prezydent Elbląga, wiceprezydent Janusz Nowak oraz dyrektor spółki Tramwaje Elbląskie Andrzej Sawicki oraz ze strony firmy Modertrans Poznań sp. z o.o. - Andrzej Bręczewski prezes zarządu i Jarosław Bakinowski wiceprezes firmy.

Przygotowujemy się do startu w konkursie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, chcemy złożyć kompleksowy wniosek na zakup nowych tramwajów i modernizację infrastruktury. Ponadto w chwili obecnej Miasto realizuje budowę torowiska przy ulicy Grota Roweckiego i 12 Lutego. Dzięki tym inwestycjom będziemy mogli poprawić komunikację w Elblągu, łatwiej i szybciej skomunikować północne i południowe części miasta - mówił prezydent Wróblewski. Podpisywana dziś umowa to działanie wyprzedzające, jeszcze przed ogłoszeniem wyników konkursu unijnego chcemy być już gotowi na zakup nowego taboru - dodał prezydent.

W historii naszej firmy pięciokrotnie zwiększyliśmy moce produkcyjne. Wśród naszych realizacji jest również modernizacja elbląskich tramwajów M 8C. Natomiast nowe wyprodukowane dla Elbląga tramwaje będą odpowiadać potrzebom miasta, będą to tramwaje częściowo niskopodłogowe i odpowiedniego koloru - opisywali przedmiot zamówienia szefowie firmy Modertrans.

Zakres umowy na zakup niskoemisyjnego taboru tramwajowego w ramach zadania "Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga" obejmuje:

1) dostawę 3 sztuk nowych wagonów tramwajowych jednoczłonowych, jednokierunkowych, o długości od 14,0 m do 15,5 m, częściowo niskopodłogowych z silnikami prądu przemiennego i sterowaniem mikroprocesorowym,

2) dostawę specjalistycznego wyposażenia obsługowego tramwaju,

3) dostawę pakietu naprawczego,

4) usługę obejmująca szkolenie pracowników,

5) wykonanie dokumentacji technicznej i oprogramowania łącznie z licencjami.

Wartość umowy to: 7.072 500 zł brutto, co oznacza, że cena za jeden tramwaj wynosi 2.275 500 zł brutto.

Gmina Miasto Elbląg będzie ubiegała się o finansowanie realizacji przedmiotu umowy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko- Mazurskiego na lata 2014- 2020 oś priorytetowa 4. Efektywność energetyczna, działanie 4.4. Zrównoważony transport miejski, poddziałanie 4.4.4 Infrastruktura transportu publicznego (Niskoemisyjny transport miejski). Zakup tramwajów będzie uzależniony od pozyskania środków finansowych z ww. programu. Okres wykonania 3 szt. wagonów tramwajowych przewiduje się na 24 miesiące od momentu pozyskania przez Gminę Miasto Elbląg finansowania ze środków UE.

Inwestycje w infrastrukturę tramwajową

Oprócz zakupu 3 sztuk wagonów tramwajowych z programu unijnego miasto chce otrzymać również wsparcie na zadanie pn. "Modernizacja infrastruktury technicznej na terenie zajezdni tramwajowej do obsługi taboru niskoemisyjnego oraz wsparcie węzła przesiadkowego publicznego transportu zbiorowego wraz z budową ścieżki rowerowej w ul. Grunwaldzkiej" w ramach projektu pn. "Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga". Projekt przewiduje modernizację infrastruktury technicznej na terenie zajezdni tramwajowej do obsługi taboru niskoemisyjnego oraz wsparcie węzła przesiadkowego publicznego transportu zbiorowego wraz z budową ścieżki rowerowej w ul. Grunwaldzkiej w zakresie budowy hali na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Browarnej w Elblągu wraz z obsługą komunikacyjną obejmującą tory wjazdowo-wyjazdowe i sieć trakcyjną górną oraz wsparcia węzła przesiadkowego publicznego transportu zbiorowego w obszarze Placu Dworcowego poprzez wyposażenie go w biletomaty, tablice informacyjne, poprawę bezpieczeństwa pasażerów – doświetlenie wiat, budowę ścieżki rowerowej i wymianę nawierzchni chodnika na odcinku ul. Grunwaldzkiej w Elblągu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Elbląg
Modertrans

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....