TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Umowa na toruńskie Swingi DUO podpisana
INFOTRAM - Opublikowano: 08.04.2015 12:18:14 5 komentarzy
Umowa na toruńskie Swingi DUO podpisana

W toruńskim Urzędzie Miasta podpisana została dziś umowa na dostawę czterech dwukierunkowych Swingów DUO, z opcją zakupu dodatkowych dwóch tramwajów. Będę to kolejne niskopodłogowe tramwaje, jakie pojawią się w tym roku w Toruniu. Dostarczy je rzecz jasna PESA. To kolejna umowa lidera polskiego rynku tramwajowego. W przeciwieństwie do nowych Swingów ?będą to pojazdy dwukierunkowe, dotychczas bydgoska firma produkowała i nadal produkuje dla MZK pojazdy klasyczne ?6 pięcioczłonowych i 6 trzyczłonowych.

- Gmina Miasta Toruń realizuje wielozadaniowy projekt zwany w skrócie BiT City. Jednym z zadań jest wymiana taboru tramwajowego. Do tej pory wymieniliśmy 12 tramwajów, a teraz pięć kolejnych. Dzięki temu w Toruniu wzrasta jakość podróżowania komunikacją miejską, a tramwaj staje się coraz lepszą alternatywą dla transportu prywatnego ?mówi prezydent Torunia Michał Zaleski. - To nie koniec zakupów. W ramach przygotowywanego Projektu Bit City II planujemy kupno kolejnych kilkunastu tramwajów ?dodaje prezydent Zaleski. ?Poza tym modernizujemy stary tabor we własnym zakresie. Jak dotąd kompleksowo odnowionych zostało 18 tramwajów.Przetarg na zakup czterech sztuk taboru niskopodłogowego dwukierunkowego dwustronnego wraz z dostawą specjalistycznego wyposażenia obsługowego, pakietu eksploatacyjno-naprawczego, z opcją zakupu dodatkowych dwóch tramwajów Miejski Zakład Komunikacji ogłosił w listopadzie ub.r. Wpłynęła na niego jedna oferta - złożona przez Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A.Dwukierunkowe Swingi charakteryzują się tym, że mogą obsługiwać linie niewyposażone w pętlę tramwajową. Dwukierunkowe tramwaje sprawdzają się w miastach rozbudowujących się i tam, gdzie prowadzone są remonty dróg czy torowisk, gdzie dojazd do pętli jest niemożliwy. Minimalna pojemność taboru to 200 osób.

- Transport publiczny przeżywa renesans. Wpisujemy się w ten trend i oferujemy coraz lepsze pojazdy, w tym dwukierunkowe. Toruń jest drugim po warszawie miastem w Polsce, które taki tabor wprowadza ?mówił prezes PESA Bydgoszcz S.A. Tomasz Zaboklicki.

Miasto chce skorzystać z prawa opcji i zamówić łącznie pięć tramwajów. Pojawią się w Toruniu do końca września. Umowa obejmuje także dostawę specjalnego pojazdu technicznego do obsługi nowego taboru. Ten zostanie dostarczony do 15 listopada br.

Cena netto jednego tramwaju pięcioczłonowego dwukierunkowego wynosi 6 890 000,00 złotych netto, co po uwzględnieniu podatku od towarów i usług wyliczonego wg stawki 23%, w wysokości 1 584 700,00 złotych daje kwotę 8 474 700,00 złotych brutto. Łączna cena dostawy w zakresie opcjonalnym zamówienia (5 tramwajów plus pozostałe elementy objęte zamówieniem) wynosi 37 800 225,00 złotych netto co, po uwzględnieniu podatku od towarów i usług w wysokości 8 694051,75 złotych daje kwotę 46 494 276,75 złotych brutto.Zakup jest realizowany w ramach projektu ?Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w Toruniu - BiT-City?.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Toruń
UM Toruń
MZK Toruń
Swing DUO
 • tramway – 08.04.2015

  Trudno będzie trzeba jeździć tym bydgoskim zlomem

 • thorn – 08.04.2015

  Życzyłbym sobie w Toruniu jak najwięcej tego "złomu". Toruńskie Swingi są bardzo dobre i oficjalna wiadomość o kolejnych 5 egzemplarzach bardzo mnie cieszy.

 • bart1728 – 08.04.2015

  W toruńskim Urzędzie Miasta podpisana została dziś umowa na dostawę czterech dwukierunkowych Swingów DUO. Jednym z zadań jest wymiana taboru tramwajowego. Do tej pory wymieniliśmy 12 tramwajów, a teraz pięć kolejnych. to 4 czy 5 :)

 • InfoTram – 08.04.2015

  "z opcją zakupu dodatkowych dwóch tramwajów"

 • adin – 09.04.2015

  Gratulacje Toruń, ekstra tramwaje. Czas, żeby w końcu Konstale zaczęły przechodzić na emeryturę.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....