Ulewa zalała gdańskie tramwaje. GAiT odwołuje kursy
W nocnej ulewieucierpiało kilka tramwajów, są to głównie Pesy, w których zostały zalaneurządzenia elektroniczne znajdujące się na dachach – poinformowały GAiT.
Do czasu osuszenia wszystkich urządzeń, oszacowania strat ikoniecznych napraw nie będą one mogły wyjechać na trasy. Może zdarzyć się tak,że niektóre kursy nie odbędą się – podał dalej przewoźnik. Wszystkie informacjena ten temat znajdą się na tablicach informacyjnych na przystankach i nastronie www.ztm.gda.pl w zakładce bieżącasytuacja komunikacyjna.
Przykro nam z powodu utrudnień. Robimy co w naszej mocy, bywszystkie tramwaje jak najszybciej wróciły na swoje linie – zapewniają GAiT.
To nie pierwszy przypadek zalania gdańskich tramwajów. W2016 roku zalany został Swing, podczas ulewy, która nawiedziła Gdańsk.
Aktualnie wszystkie drogi w Gdańsku są przejezdne, tramwajei autobusy jeżdżą na stałych trasach, pracownicy Gdańskiego Zakładu Dróg iZieleni od rana usuwają zanieczyszczenia z kilkudziesięciu zalanych minionejnocy ulic.
Opady swoim zasięgiem objęły cały Gdańsk, rozpoczęły się nazachodzie miasta przed godz. 22.00 i z przerwami trwały do godz. 1.00. Z powodunocnych podtopień część ulic była nieprzejezdna – 3 Maja, Nowe Ogrody, WęzełKliniczna, okolice CH Manhattan, Słowackiego – Chrzanowskiego, Traugutta, BramaOliwska, Jana z Kolna, wiadukt Pomorska, skrzyżowanie przy Galerii Bałtyckiej.Wystąpiły też utrudnienia w komunikacji miejskiej, wstrzymano kursowanietramwajów, komunikacja autobusowa była utrudniona. Państwowa Straż Pożarnaprzyjęła około 75 zgłoszeń dotyczących głównie zalanych piwnic.
Z powodu awarii tramwajów dotkniętych ulewą w nocy10/11.06.2019 w dniu dzisiejszym (12 czerwca) nie odbędą się następujące kursy:
a) linia 7
– kursy z przystanku Nowy Port Oliwska z godz.: 7:24
– kursy z pętli Łostowice Świętokrzyska z godz.: 8:19
b) linia 11
– kursy z pętli Łostowice Świętokrzyska z godz.: 6:56, 7:36,8:38, 9:18, 10:38, 11:18, 12:18, 12:58, 13:56, 15:36, 17:16
– kursy z pętli Strzyża PKM z godz.: 6:09, 6:49, 7:49, 8:30,9:50, 10:30, 11:30, 12:10, 13:10, 14:50, 16:29,
c) linia 12
– kursy z pętli Oliwa z godz.: 7:16, 9:37, 11:37, 13:47,15:56, 18:11,
– kursy z przystanku Migowo z godz.: 8:28, 10:38, 12:38,14:51, 17:01, 19:19
„
Dla indywidualnych czytelników za 15 zł rocznie, a dla firm od 99 zł rocznie! Sprawdź naszą ofertę:
-
Subskrypcja na 12 m-cy
1 adres e-mail – prywatny15.00 zł przez 1 rok -
Subskrypcja biznes na 12 m-cy
1 adres e-mail – firmowy99.00 zł przez 1 rok -
Subskrypcja biznes na 12 m-cy
do 5 firmowych adresów e-mail495.00 zł przez 1 rok -
Subskrypcja biznes na 12 m-cy
do 10 adresów e-mail990.00 zł przez 1 rok -
Subskrypcja biznes na 12 m-cy
bez żadnych limitów!1,990.00 zł przez 1 rok
Komentarze