TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Twist zaprezentowany w Gorzowie. Oficjalnie
- Opublikowano: 23.05.2019 18:34:33
Twist zaprezentowany w Gorzowie. Oficjalnie (foto: UMWL)

Dziś (23 maja) zaprezentowano nowy tramwaj – pierwszy od 30 lat - który wyjedzie na gorzowskie ulice 1 października.

Dobrze widzieć owoce, kiedy było się przy narodzinach. W 2014 roku podpisaliśmy Kontrakt Terytorialny, czyli umowę między rządem i samorządem. Wynegocjowałam wówczas wpisanie dwóch projektów dla Gorzowa dot. zrównoważonego transportu – podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak.

Gorzowskie tramwaje w tym roku świętują 120 urodziny, więc ten nowy pojazd to prawdziwy urodzinowy prezent. Dostarczyła go firma PESA. Tramwaj to jeden z 14 pojazdów, które trafią do północnej stolicy regionu. Ich zakup został sfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. To jednak nie byłoby możliwe bez wpisania inwestycji do Kontraktu Terytorialnego. – W 2014 roku kiedy podpisywałam Kontrakt Terytorialny wynegocjowałam dla Gorzowa dwa projekty dot. zrównoważonego transportu: "System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp.", gdzie beneficjentem było miasto oraz "System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp. – tabor tramwajowy i infrastruktura techniczna" – w tym projekcie beneficjentem był Miejski Zakład Komunikacji. Wówczas Gorzów się uparł i postawił na tramwaje. Nie było łatwo negocjować z Komisja Europejską i rządem Polski, ale ponieważ mieliśmy tam swojego ministra, Waldemara Sługockiego wszystko dobrze poszło – wyjaśniła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podkreślał, że zmiany w komunikacji to efekt pracy wielu osób. - Marzenia zaczęły się spełniać jeszcze w poprzednim stuleciu. Projekt rozpoczął pan prezydent Tadeusz Jędrzejczak, my intensywnie zaczęliśmy prace techniczne, już nie na etapie koncepcyjnym. Każdy ma w tym swój wkład – zaznaczył.

Jednak tramwaje to nie wszystko. Po gorzowskich ulicach jeździć będą także nowoczesne autobusy. Lwia część projektu finansowana jest ze środków centralnych. Lubuskie ma jednak w tym też swój udział. – Autobusy elektryczne, które są częścią tego projektu zostały zakupione ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego - wyjaśniła marszałek Polak. – Dziękuję, że potrafimy w Lubuskiem tworzyć stałe partnerstwa, bo tylko dzięki współpracy można tworzyć coś dobrego dla Lubuszan - dodała marszałek.

Jeden tramwaj kosztuje 6,25 mln zł. Cały kontrakt – razem z zakupem dźwigów i wozów ratownictwa technicznego – wart jest 115 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
  • Sławomir Gugała – 24.05.2019

    Barwy podobne jak w Olsztynie.

  • Armin Wittner – 26.05.2019

    Brawa dla Gorzowa, który mimo iż nie należy do najbogatszych miast w Polsce wykorzystał szansę na renowację sieci tramwajowej.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....