TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Turyn: Siemens rozbuduje bezobsługową linię metra
SIEMENS - Opublikowano: 25.02.2013 13:51:21
Turyn: Siemens rozbuduje bezobsługową linię metra

Siemens Rail Systems Infra podpisał umowę na wydłużenie o 1,6 km w pełni bezobsługowej linii metra Val w Turynie. Kontrakt przewiduje budowę dwóch dodatkowych stacji. Inwestycja zostanie oddana do użytku pod koniec 2015 roku. Po zakończeniu rozbudowy pierwsza linia będzie składała się z 23 stacji. Budowa nie spowoduje ograniczeń w obecnym funkcjonowaniu kolei podziemnej w Turynie.

W pełni bezobsługowa linia metra w Turynie, której funkcjonowanie nadzoruje spółka transportowa Gruppo Torinese TRASPORTI (GTT) działa od 2006 roku. Siemens dostarczył zarówno tabor, jak i system sterowania. Linia zostanie rozbudowana w kierunku południowym. Powstaną dwie nowe stacje, 'Italia \'61' i 'Benghazi'. Wspólnie z włoskim partnerem Tecnimont, Siemens rozbuduje system sterowania pojazdów, dokona niezbędnych zmian w centrum sterowania ruchem, a także przeprowadzi integrację obu części aby całość uzyskała stosowne certyfikaty i pozwolenia na użytkowanie.

Udział prac realizowanych przez Siemensa wynosi 17,1 miliona euro. Całość zaś została powierzona konsorcjum firm Siemens i Tecnimont - Transfima EEIG przez operatora metra w Turynie –firmę Infra.To. Pierwszy odcinek linii 1 o długości 7,6 km został oddany do użytku w lutym 2006 roku przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Turynie i liczył jedenaście stacji. Drugą część, o długości dwóch kilometrów z czterema kolejnymi stacjami, otwarto październiku 2007 roku, a kolejna powstała w roku 2011. Wówczas linię wydłużono o 3,6 km w kierunku południowym. Otwarto sześć nowych stacji.

Nie jest to jedyna bezobsługowa linia zrealizowana przez Siemensa. Firma wybudowała dwanaście takich w pełni bezobsługowych linii typu Val. Cztery z nich łączą lotniska z centrami miast: Orly i Charles de Gaulle w Paryżu oraz O\'Hare w Chicago. Kolejne zostały wybudowane w Lille ( 2 linie), Tuluzie (2 linie) i Rennes (2 linie) we Francji, w Tajpej na Tajwanie i Uijeongbu w Korei Południowej.

Od 1983 roku wszystkie bezobsługowe linie metra Siemensa przewiozły ponad dwa miliardy pasażerów, a wskaźnik gotowości technicznej wynosi ponad 99 procent.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Siemens
Turyn
metro
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....