TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Trzy linie na Fordon i co jeszcze?
ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH I KOMUNIKACJI PUBLICZNEJ - Opublikowano: 08.10.2015 14:28:58
Trzy linie na Fordon i co jeszcze?

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy informuje, że od stycznia 2016 r., w związku z uruchomieniem nowej trasy tramwajowej do Fordonu, planowane jest wprowadzenie wielu zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zaprojektowany, nowy układ komunikacji zakłada zwiększenie znaczenia obsługi pasażerskiej z wykorzystaniem tramwajów. W związku z tym, niezbędna jest też korekta układu linii autobusowych.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej informuje, że szczegółowy opis, zakres i schemat proponowanych zmian przedstawiony zostanie w dniu rozpoczęcia konsultacji społecznych, tj. w poniedziałek ? 12 października 2015 roku.

INFORMACJE PODSTAWOWE:

* Trzy linie tramwajowe zostaną skierowane do obsługi nowej trasy do dzielnicy Fordon.

* Dwanaście nowych, niskopodłogowych tramwajów w ruchu.

* Bezpośrednie połączenie dzielnicy Fordon z centralnymi rejonami miasta.

* Włączenie do układu komunikacyjnego całej trasy W-Z w ciągu ul. Kamienna ? Artyleryjska ? Pileckiego.

* Modyfikacja układu linii autobusowych oraz uruchomienie linii dowozowych do tramwajów.

* Komunikacja nocna według koncepcji "Rendevous" (odjazdy z częstotliwością modułową co 60 minut zsynchronizowane na Placu Kościeleckich).

* Poprawa obsługi komunikacyjnej m.in. BPPT, Zachemu, osiedla Eskulapa.

* Jeszcze więcej koordynacji różnych linii komunikacyjnych w nowym rozkładzie jazdy.

* Wprowadzenie modułowych częstotliwości kursów (np. co 12, 15, 20, 30 minut) ułatwiających zapamiętanie rozkładów jazdy.

* Dostosowanie układu komunikacyjnego do planowanych zmian związanych z uruchomieniem kolejnej trasy tramwajowej w ul. Kujawskiej (II połowa 2017 r.).

ZASADY KONSULTACJI SPOŁECZNYCH:

1) Przyjmowane będą wnioski złożone na formularzu według załączonego wzoru, który jest dostępny na stronie internetowej ZDMiKP oraz w kasach biletowych ZDMiKP (przy ul. Toruńskiej oraz Zygmunta Augusta).

2) Wypełnione wnioski należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres konsultacje.transport@zdmikp.bydgoszcz.pl lub pocztą tradycyjną na adres ZDMiKP w Bydgoszczy, ul. Toruńska 174a, 85-844 BYDGOSZCZ od dnia 12.10.2015 r. do dnia 25.10.2015 r.

3) Wnioski powinny dotyczyć sugestii związanych z proponowanymi zmianami przebiegów linii komunikacyjnych, częstotliwości kursów, czy koordynacji linii komunikacyjnych. ZDMiKP zachęca też do przesyłania informacji dotyczących godzinowych zmian w poszczególnych zakładach pracy, co pozwoli lepiej dostosować nowy rozkład jazdy do potrzeb osób dojeżdżających na zmiany do pracy i z pracy do domu.

4) We wniosku, oprócz zakresu proponowanych zmian, należy wskazać ich uzasadnienie. W związku z koniecznością zbilansowania budżetu na realizację przewozów transportu publicznego w Bydgoszczy, proponowane zmiany nie mogą skutkować kolejnym zwiększeniem poziomu zaplanowanej pracy przewozowej.

5) Rozpatrywane będą wnioski kompletne zawierające pełne dane kontaktowe do osoby (lub stowarzyszenia / firmy) składającej wniosek, tj. imię i nazwisko (nazwa stowarzyszenia / firmy wraz z podpisem osoby reprezentującej jednostkę), adres zamieszkania, kontaktowy numer telefonu oraz w przypadku składania wniosku drogą elektroniczną, adres e-mail.

Z uwagi na konieczność wypracowania rozwiązań kompromisowych uwzględniających różne potrzeby pasażerów, zachęcamy do przekazywania wszystkich sugestii dotyczących proponowanych zmian.

Dodatkowo, na czas konsultacji społecznych, uruchomiona zostanie specjalna infolinia pod numerem telefonu 52-582-27-83, gdzie także będzie można uzyskać informacje na temat planowanych zmian. Zaznaczamy jednak, że rozpatrywane będą wyłącznie wnioski złożone w formie pisemnej. Infolinia będzie funkcjonowała od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 15:00.

Wyniki przeprowadzonych konsultacji społecznych zostaną podane do informacji publicznej na stronie ZDMiKP po ich rozpatrzeniu na początku listopada br.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....