TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Trzech producentów chce dostarczyć tramwaje do Olsztyna
Karol Wach - Opublikowano: 08.12.2011 13:06:54 16 komentarzy
Trzech producentów chce dostarczyć tramwaje do Olsztyna

Trzy ważne oferty zostały złożone w przetargu na dostawę tramwajów dla Olsztyna. Wszystkie pochodzą od polskich producentów.

Najtańsza jest ta złożona przez konsorcjum Newagu Nowy Sącz i Modertrans Poznań, wyceniona na 113 652 000 zł.

Drugą pod względem ceny ofertę przedstawił Solaris Bus &Coach - 120 551 193 zł, trzecia zaś była PESA z kwotą 131 917 500 zł.

Z przetargu zrezygnowała Skoda. W kopercie złożonej przez Czechów nie było formularza z ofertą, a jedynie wyjaśnienia. Teraz badaniem ofert zajmie się komisja przetargowa. Jak zapewnił wiceprezydent Olsztyna Bogusław Szwedowicz zwycięzcę mamy poznać w ciągu kilku najbliższych dni. Przypomnijmy, iż wybierając ofertę komisja będzie brała pod uwagę takie kryteria jak cena –65% i wartość techniczna -35 %. Warto też zauważyć, że wszystkie złożone propozycje są tańsze niż miasto zakładało. Na zakup tramwajów chciało przeznaczyć 151 mln zł.      
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PESA
Solaris
Newag
Modertrans
Olsztyn
 • Obserwator – 09.12.2011

  Zobaczymy ile punktów za wartość techniczną dostanie Tramino, a ile Moderus. Tramino jest nieporównywalnie nowocześniejsze od Moderus, a skoro i tak oba są tańsze niż zakładano, to życzyłbym Olsztynowi wygranej Solarisa.

 • sphinx – 09.12.2011

  Moderus występuje tylko na papierze (więc zdjęcie Bety jest niezbyt na miejscu), jest dawcą doświadczenia, konsorcjum zaproponowało znacznie nowocześniejszy tramwaj Newagu. W punktacji końcowej będzie zapewne baaardzo blisko.

 • MB – 09.12.2011

  To byłby debiut tramwajowy Newagu!!! Skoro ceny są znacznie niższe, to czy Olsztyn nie zdecyduje się na zwiększenie liczby zamawianych pojazdów ponad przewidzane 15 sztuk?

 • sphinx – 09.12.2011

  1. Słuszna uwaga, byłby. Przewaga cenowa po przeliczeniu na punkty nie daje dużej różnicy, tramwaj Newagu musiałby jeszcze być dopracowany pod względem technicznym. 2. Przetarg chyba nie przewidywał opcji.

 • KW – 09.12.2011

  spinx. jak nam udostępnisz zdjęcie tramwaju newagu, bardzo chętnie je zamieścimy.

 • as – 10.12.2011

  Szkoda Skody (sic!). Mogłyby się pojawić 15T w Polsce

 • PraetoR – 10.12.2011

  Chyba nie 15T. Škoda ma teraz nowy model, tańszy od 15T, przeznaczony dla Europy wschodniej - teraz z nim wygrała przetarg w Miszkolcu. 15T niemoze się cenowo dorównać czemuś jak Tramino, i dlatego ten nowy tramwaj.

 • jatal – 12.12.2011

  @ PraetoR: Na pewno w Miskolcu ma być inny typ niż 15T? http://www.railjournal.com/newsflash/koda-wins-miskolc-lrv-tender-1404.html

 • Wojtek – 12.12.2011

  Szkoda ze Pesa nie będzie jeździć po Olsztynie:((((

 • sphinx – 12.12.2011

  Nie wszyscy żałują. Tramino, które ma dużą szansę, zbiera dobre opinie.

 • pyrlander – 13.12.2011

  I obecnie jeździ ich (Tramino) na poznańskich liniach już 20 - jak znam życie kolejne 2-3 wozy są zapewne w odbiorach na Głogowskiej. Jeśli dostawy zakończą się w lutym-marcu (a na to się zanosi), istniałaby realna szansa na szybkie dostawy w ramach nowego kontraktu. Zresztą Olsztynowi pewnie bardziej pasowałby trójczłonowy, dwukierunkowy i dwustronny model przygotowywany dla przewoźnika w Jenie.

 • sphinx – 13.12.2011

  Olsztynowi nie zależy na szybkości, najpierw muszą zbudować linię, zajezdnię, itp. Dostawy mają się zacząć w marcu 2014.

 • Jaruzel – 14.12.2011

  To zasmucające, że PESA i ŠKODA zawaliły sprawę i nie wygrają tego przetargu... Czy wiadomo, co Czesi napisali w tych "wyjaśnieniach"? Cały przetarg wydaje mi się podejrzany: dlaczego wzięli w nim udział tylko oferenci z Polski? Poniekąd popieram ustawianie rzeczy tak, żeby chronić nasze narodowe interesy, ale nie popieram korupcji! (poza tym wchodzi tu w grę sprzeciw komisji europejskiej...) Cena każdej z tych ofert też nie wydaje mi się być korzystna -a byłoby fatalnie, gdyby w Olsztynie wygrali: Modertrans i Newag- po co kupować nie sprawdzone prototypy? W Polsce jest już za dużo producentów tramwaji!

 • sphinx – 14.12.2011

  Skoda zrezygnowała bo wg niej zamawiający nie odpowiedział na pytania dotyczące skrajni. Pozostali producenci nie wzięli udziału prawdopodobnie właśnie ze względu na polskie firmy, z którymi nie mieliby szans nawiązać walki cenowej. W Polsce jest dwóch poważnych producentów, trzeci właśnie próbuje wejść na rynek. Kupowanie prototypu obarczone jest większym ryzykiem, a to czy się opłaci okażę się dopiero po fakcie. Pesa i Solaris również zaoferowały prototypy obecne tylko na papierze.

 • Tomek – 18.12.2011

  Tylko PESA:))))))

 • sphinx – 18.12.2011

  Pesa nie ma najmniejszych szans, chyba że oferty obu konkurentów zostaną odrzucone, na co się nie zanosi bo obaj mają dobrych prawników.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....