TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Tramwajowe linie do zakładów pracy w Ust ? Ilimsku, Mariupolu i Awdiejewce
Dawid Białowąs - Opublikowano: 11.03.2015 17:34:29
Tramwajowe linie do zakładów pracy w Ust ? Ilimsku, Mariupolu i Awdiejewce

Ust ?Ilimsk

Miasto (83 tys. mieszkańców) jest położone w Rosji, w północno-zachodniej części obwodu Irkuckiego, nad rzeką Angarą. W Ust-Ilimsku od 1988 roku funkcjonuje 14 kilometrowa linia szybkiego tramwaju (jako jedna z kilku w Rosji), łącząca duże skupiska bloków mieszkalnych na wschodnim brzegu rzeki z kombinatem przerobu drewna. Cała trasa ma zaledwie dziesięć przystanków, mniej więcej w połowie znajduje się odnoga prowadząca do jedynej zajezdni. Z 75 dostarczonych wagonów KTM-5 obecnie czynnych jest 48, które kursują także w składach z częstotliwością 5-30 minut. W planach jest przedłużenie linii do dworca kolejowego. 

Awdiejewka

Awdiejewka jest niewielkim miastem położonym w Zagłębiu Donieckim na Ukrainie, jedynie 6 kilometrów od rogatek stolicy regionu. Dwutorowa linia tramwajowa o długości 12 km, łącząca miasto z kombinatem koksochemicznym AKHZ, została oddana do użytku w roku 1965. W 1986 roku przedłużono trasę o kilka kilometrów w kierunku Doniecka do miejscowości Spartak. W planach było połączenie awdiejewskiej sieci z doniecką, jednak nie doszło to nigdy do skutku. Połączenie do Spartaka także zlikwidowano w roku 2000 ze względu na niską frekwencję. Obecnie w mieście funkcjonują dwie linie tramwajowe na trasie: Niekrasowa ?Centralna Brama AKHZ (jako linia 2) oraz szczytowe kursy wydłużone o 3 przystanki do Czwartej Bramy AKHZ (linia 1). Poza godzinami zmian w fabryce na dość długiej trasie kursują tylko dwa wagony z częstotliwością ok. 50 minut, natomiast w szczycie przewozowym uruchamiane są 3-4 dodatkowe pociągi, obsługiwane składami. Cały tabor to wysłużone i mocno zaniedbane wagony KTM-5. Niestety w związku z działaniami wojennymi (i ostrzelaniem zajezdni tramwajowej) od końca stycznia 2015r. kursowanie tramwajów w Awdiejewce zostało zawieszone.


Mariupol

To niemal 500 tys. miasto położone nad morzem Azowskim stanowi węzeł przeładunkowy Ukrainy (za sprawą dużego portu, z którego eksportowany jest węgiel wydobywany na terenie zagłębia Donieckiego). Znajdują się tu także dwa potężne kombinaty metalurgiczne. Jeden z nich usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie portu, nad samym morzem. Drugi znajduje się po przeciwległej stronie miasta na północy. Sieć tramwajowa, licząca 116 km, jest dość prosta jak na tak duże miasto;łączy dzielnicę Żowtniewyj i centrum ze wschodnią dzielnicą Ordżonikidze, przebiegając obok bram kombinatu i portu. Ma też dwie długie odnogi biegnące na północ, łączące się w rejonie drugiej fabryki. Tramwaje kursują na jedenastu w większości długich liniach, pozwalających na w miarę częste połączenia niewymagające wielu przesiadek. Na miasto codziennie wyjeżdża około 60 wagonów, wszystkie kursują wyłącznie pojedynczo. Zdecydowaną większość stanowią radzieckie tramwaje typu KTM-5. Dodatkowo przedsiębiorstwo posiada wagony KTM-8 (4 szt.), JUMZ K-1 (7 szt.) i częściowo niskopodłogowe LM-2008 (2 szt.). Całość funkcjonuje całkiem sprawnie, porównując do innych miast obwodów Ługańskiego lub Donieckiego. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Mariupol
Ukraina
Rosja
ZSRR
Awdiejewka
Ust ? Ilimsk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....