TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Tramwajowa trasa na Nowy Dwór nabiera kształtów [FILM]
InfoTram.pl - Opublikowano: 16.10.2020 14:45:29
Tramwajowa trasa na Nowy Dwór nabiera kształtów (foto: UMW)

Jeszcze w tym roku miasto chce podpisać umowę na budowę kolejnego etapu trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. To najważniejsza inwestycja komunikacyjna we Wrocławiu.

Trasa autobusowo-tramwajowa łącząca plac Orląt Lwowskich z Nowym Dworem ma powstać do 2023 roku. Na odcinku 7 km mieszkańcy skorzystają z 15 par przystanków. Budowane są również dwa wiadukty - nad ul. Smolecką oraz przy ul. Strzegomskiej i Robotniczej.

W październiku trafił tam piąty olbrzymi dźwigar, ważący 38 ton i mierzący 24 metry. Cała operacja była dość skomplikowana, gdyż został on zamontowany nad siecią trakcyjną linii kolejowej - tłumaczy Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. Obecnie na wiadukcie przy Strzegomskiej trwa deskowanie, czyli przygotowanie do zbrojenia. Dodaje, że obecnie wzmożone prace trwają przy ul. Śrubowej oraz na pl. Orląt Lwowskich, gdzie w listopadzie planowany jest montaż sygnalizacji świetlnej.

Pierwsze konstrukcje wysięgników przyjechały od producenta i będą montowane w najbliższych dniach. Stworzono linie naprowadzające dla niedowidzących. To projekt świętej pamięci Bartka Skrzyńskiego, który uznał razem z prezydentem, że trzeba wprowadzić zmiany ułatwiające poruszanie się osobom słabowidzącym. Te linie pojawią się wzdłuż większości trasy na Nowy Dwór oraz na Popowice. Specjalne oznaczenia są również przy wiatach przystankowych - dodaje Świercz.

Wkrótce zaczną kłaść tory

W ramach inwestycji gotowe są już przystanki na pl. Orląt Lwowskich, na Podwalu, przy ul. Nabycińskiej i Smoleckiej.

Na Smoleckiej w ciągu kilku miesięcy zaczniemy układać tory na wiadukcie. Założenia są takie, żeby w przyszłym roku tramwaje pojechały od pl. Orląt Lwowskich w kierunku ul. Smoleckiej i Śrubowej - mówi Świercz.

Wrocławskie Inwestycje podkreślają, że gotowa do rozpoczęcia pracy na kolejnym odcinku inwestycji jest firma Pro-Tra Building sp. z o.o. Wrocławska spółka za 81,2 mln zł wygrała przetarg na budowę odcinka 2 km od Parku Biznesu do ul. Rogowskiej. Jeszcze w tym roku miasto chce podpisać umowę z wykonawcą. Na razie inwestor czeka na wynik kontroli uprzedniej, która jest obligatoryjna w przypadku otrzymania dofinansowania z UE na roboty budowlane. Tutaj otrzymano ponad 100 mln zł.

Na tym odcinku nie budujemy żadnego obiektu inżynierskiego. Jest już szeroki wiadukt, a Gądowianka jest dostosowana do tramwajów, które przejadą pod nią. Następnie duża część trasy będzie biegła istniejącym buspasem przy ul. Strzegomskiej - zauważa Krzysztof Świercz.

Całkowity koszt inwestycji szacuje się na 370 mln zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
budowa
tor
infrastruktura
tory

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....