TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Tramwajowa ofensywa Bydgoszczy
InfoTram - Opublikowano: 30.12.2016 09:17:41 4 komentarze
Tramwajowa ofensywa Bydgoszczy (źródło: UMB)

Staramy się o dofinansowanie kolejnych inwestycji. Złożyliśmy wnioski o zewnętrzne środki na nową tramwajową przeprawę przez Brdę (łączącą ul. Toruńską i Fordońską), a także na przebudowę ul. Kujawskiej i torowiska na Toruńskiej ? poinformował Prezydent Bydgoszcz Rafał Bruski.

Trwają prace nad koncepcją przebudowy torowiska tramwajowego na ul. Toruńskiej. Z końcem grudnia złożony został wniosek o dofinansowanie zadania ze środków unijnych. Wcześniej miasto wystąpiło o fundusze na rozbudowę ul. Kujawskiej i na budowę mostów na Brdzie.

Prace nad koncepcją rozbudowy ul. Toruńskiej rozpoczęły się wiosną. Kosztują ponad 605 tysięcy zł. Ich zakończenie planowane jest wiosną 2017 roku. Wartość całej inwestycji to blisko 44 mln zł. W I kwartale 2017 roku planowane jest wyłożenie do wiadomości publicznej opracowanej koncepcji. Będzie to okazja do zgłaszania uwag przez bydgoszczan.

Unijne wsparcie

W środę (28 grudnia) złożony został wniosek o dofinansowanie zadania ze środków programu operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko". Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, który przygotowuje zadanie ubiega się o dofinansowanie na poziomie 26,8 mln zł.

- Przed nami realizacja pakietu dużych zadań związanych z rozbudową i modernizacja infrastruktury komunikacyjnej o wartości pół miliarda złotych ? podkreśla prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - Oznacza to, że w najbliższych latach powstaną nie tylko nowe torowiska i buspasy. Część zadań połączyliśmy z wymiana taboru. Przed nami podpisanie umowy na zakup 18 nowoczesnych tramwajów. Analizujemy też dalsze możliwości zakupu kolejnych niskopodłogowych składów.

Nie tylko Toruńska

Wcześniej w Centrum Unijnych Projektów Transportowych złożone zostały wnioski na dofinansowanie zadań związanych z rozbudową ul Kujawskiej( szacowany koszt - 276 mln, dofinansowanie - 186 mln zł) oraz budową nowych mostów (tramwajowego i drogowego) na ul. Kazimierza Wielkiego (szacowany koszt - 80 mln, wnioskowane dofinansowanie - 49 mln zł)

Pierwszą zrealizowaną inwestycją tramwajową, na którą otrzymaliśmy już dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na lata 2014-20 była modernizacja ul. Chodkiewicza. Z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pozyskaliśmy 13,5 mln zł. Koszt tej inwestycji wyniósł natomiast 23 mln zł.

Nowe torowisko, perony i pętla

Głównym celem prac koncepcyjnych jest opracowanie optymalnego rozwiązania dla przebudowy dwutorowej linii tramwajowej na ul. Toruńskiej na odcinku od ronda Toruńskiego do ul. Spokojnej oraz od zajezdni tramwajowej do ul. Spadzistej łącznie z pętlą tramwajową. Koncepcja zakłada między innymi modernizację wszystkich przystanków, przebudowę pętli "Stomil" oraz wprowadzenie systemu ITS, nadającego priorytet pojazdom szynowym. Poza tym koncepcja uwzględniać ma możliwość dobudowania być chodników oraz drogi rowerowa na ul Toruńskiej od skrzyżowania z ul. Perłową do granic miasta oraz parking typu "park&ride" oraz "park&bike" w rejonie przystanku przy ul. Spadzistej. Pozwoliłoby to mieszkańcom, Łęgnowa oraz terenów podmiejskich wokół Solca Kujawskiego dojeżdżać własnym samochodem lub rowerem do pętli Stomil, a dalej drogę do centrum miasta kontynuować tramwajem.

Realizacja inwestycji zdecydowanie poprawi stan techniczny układu torowego i sieci trakcyjnej na ul. Toruńskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
torowisko
 • BartODziej – 30.12.2016

  Oby tak dalej stawiano na tramwaje i super, że będą kolejne Pesy w mieście.

 • WK – 30.12.2016

  Ja też bardzo się cieszę z rozwoju sieci tramwajowej w Bydgoszczy. Mogliby TWIST-y kupić, przynajmniej skrętne wózki miałyby.

 • TRAM – 31.12.2016

  Tramwaje Bydgoszcz Fordon 2016 https://youtu.be/zDEFokApviQ Filmowa monografia.

 • xxxx – 31.12.2016

  Czy podczas tej inwestycji remont przejdzie bydgoska 803?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....