TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Tramwajem przez Rubinkowo – czy i którędy?
InfoTram.pl - Opublikowano: 29.08.2017 09:00:23 6 komentarzy
Tramwajem przez Rubikowo – czy i którędy? (źródło: UM Toruń)

Toruń wraca do konsultacji społecznych dotyczących rozwoju komunikacji tramwajowej we wschodniej części miasta.

Jest to wznowienie części procesu, który magistrat prowadził w 2016 r. Rozmawiano wówczas o budowie tramwaju na dwóch osiedlach, Jar oraz Rubinkowo. Pierwszy z tematów – połączenie linią tramwajową osiedla Jar z Centrum miasta - zakończono i inwestycja jest w trakcie przygotowania do realizacji. Drugi (Rubinkowo) został zawieszony - nie zapadły decyzje dotyczące wyboru trasy i ze względu na brak środków finansowych zadanie zostało przesunięte do rezerwy. Pojawiły się jednak wówczas nowe propozycje przebiegu trasy tramwajowej zgłoszone przez torunian. Przeanalizowane przez ekspertów nowe warianty chcemy teraz zaprezentować mieszkańcom.

Wszystkich zainteresowanych powstaniem trasy tramwajowej prowadzącej przez Rubinkowo toruński Urząd Miasta zaprasza w dniu 5 września 2017 roku o godz. 17:00 do IX Liceum Ogólnokształcące ul. Rydygiera 12 a na spotkanie. Wezmą w nim udział przedstawiciele Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółka z o.o. w Toruniu oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej i Miejskiego Zarządu Dróg.

Podczas spotkania omówione zostaną wszystkie zgłoszone warianty przebiegu trasy tramwajowej przez Rubinkowo. Na mapie wskazano 7 wariantów wytyczenia linii tramwajowej na tym osiedlu. Pierwsze trzy warianty to propozycje przygotowane wcześniej przez wykonawcę, już omawiane. Wariant nr 4 uwzględnia uwagi mieszkańców, jakie pojawiły się w trakcie I etapu konsultacji - linia tramwajowa w tym wariancie jest usytuowana po zachodniej stronie targowiska Manhattan. Warianty 5, 6 i 7 zostały zaproponowane przez uczestników I etapu konsultacji społecznych.

Wszystkie propozycje zostały poddane tzw. analizie wielokryterialnej, w której ocenia się przedsięwzięcie pod kątem komunikacyjnym, technicznym, ochrony środowiska, społecznym i ekonomicznym. Podczas spotkania będziemy omawiać wyniki tej analizy, pokazywać ich mocne i słabe strony. Raz jeszcze posłuchamy, co mają na ten temat do powiedzenia mieszkańcy – zapewnia toruński Urząd Miasta.

Swoje opinie i propozycje dotyczące linii tramwajowej na osiedlu Rubinkowo można też przesłać na adres konsultacje@um.torun.pl do dnia 19 września 2017 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
 • PawelNed – 29.08.2017

  A ja myslalem ze to bylo Rubinkowo I i II z Na Skarpie o Rubikowie w Toruniu nie slyszalem

 • WK – 29.08.2017

  Uważam, że powinien powstać wariant 8 z połączenia wariantu 6 i 7 na wysokości Szosy Lubickiej, likwidując jednocześnie pętle z wariantu 7.

 • PawelNed – 30.08.2017

  @WK tez byłbym za tym wkoncu projekt miał spiąć linie 1 i 2 rownież dzięki temu można by sie pozbyć paru linii autobusowych

 • Misiek – 30.08.2017

  Ja tak samo uważam że najkorzystniejszy układ to ten który napisał WK czyli: że powinien powstać wariant 8 z połączenia wariantu 6 i 7 na wysokości Szosy Lubickiej, likwidując jednocześnie pętle z wariantu 7.

 • Ja jo – 31.08.2017

  A niby skad kase wezmą skoro nawet na nowe autobusy nie ma. Unia juz nie da......

 • TH – 01.09.2017

  Jeśli tramwaj ma wozić ludzi a nie powietrze to powinien jechać tam, gdzie mieszkają ludzie, czyli wariant 2/7. Do dyskusji jest natomiast spięcie z linią nr 1 - tu analiza powinna obejmować także możliwość zastąpienia autobusów (wozokm. autobusowych dublujących na dużym odcinku tramwaj może się uzbierać w trakcie roku niemało - a chodzi o to, by inwestycja była też efektywna w eksploatacji). Tak więc wariant 2, albo 7 - ale w tym drugim wypadku można zastanawiać się nad przedłużeniem do pętli Olimpijska wg wariantu 5. Podkreślę: liczenie kosztów to nie tylko sama inwestycja, ale i późniejsza eksploatacja, tj. suma kosztów wozokm tramwajowych i autobusowych (w relacji centrum - Rubinkow/Na skarpie) w każdym z wariantów.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....