TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Tramwajem na pociąg
GAZETA WYBORCZA - Opublikowano: 20.04.2016 09:41:40 9 komentarzy
Tramwajem na pociąg

Przy dworcu Łódź Fabryczna powstaje zupełnie nowe torowisko. Tramwaje podwiozą podróżnych pod samo wejście do dworca Łódź Fabryczna ? pisze Gazeta Wyborcza.

Nowa linia tramwajowa będzie przebiegać po północnej stronie stacji. Tory będą odchodzić od ulicy Kilińskiego, następnie przebiegną wzdłuż ulicy Nowoskładowej aż do Tramwajowej, którą połączą się z Narutowicza. Nowy odcinek szyn jest już na ulicy P.O.W. W ten sposób powstanie ring torowy wokół parku Moniuszki.

W przyszłości, do 2022 roku, powstać mają również szyny wzdłuż ulicy Nowowęglewej. Z jednej strony połączą się one z obecnie budowanym układem wokół dworca a z drugiej z linią tramwajową wzdłuż Kopcińskiego.

Budowa dworca Łódź Fabryczna zakończyć ma się do 30 sierpnia. Pierwsze rozkładowe pociągi wjadą tam jednak dopiero w połowie grudnia. I to prawdopodobnie właśnie pod koniec roku uruchomiona zostanie także linia tramwajowa prowadząca do stacji kolejowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
dworzec
 • WK – 20.04.2016

  Ciekawe, czy skierują tam jakąś istniejącą już linię, czy powstanie nowa linia tramwajowa?

 • zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz – 20.04.2016

  Tramwaje na dworzec będą łódzką kompromitacją i będą długo pamiętane przez przyjezdnych z innych miast gdzie standardem są niskopodłogowce (Kraków, Warszawa, Gdańsk, Poznań, Olsztyn). Jeden Cityrunner na godzinę (tylko linia 12), a pozostałe kursy będą obsługiwały złomy 805Na.Oprócz budowy torowisk powinni zadbać także o odpowiedni tabor czyli niskopodłogowy.

 • kubex – 20.04.2016

  @zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz: najpierw te tramwaje muszą mieć po czym jeździć. Poza tym cieszcie się że w ogóle macie tramwaje w pełni niskopodłogowe (nie żeby to było najważniejsze, dalej uważam że Bety to dobre tramwaje na biedniejsze sieci i gorsze torowiska). WSZYSTKIE Polskie sieci tramwajowe poza Olsztynem mają 105Na/805Na.

 • kubex – 20.04.2016

  Więc nie narzekaj, zwłaszcza że patrząc na liczbę tego typu inwestycji w ostatnich latach, to nie ma tego za dużo.

 • TomekTorun – 21.04.2016

  Łódź stawia na spektakularne inwestycje typu do. Fabryczny czy nieudolna kopia dworca Oriente w Lizbonie zamiast latać dziury. Jadąc od A1 można koła pogubic

 • Martin – 23.04.2016

  Kolego zzzzzzzzzzzzzzzzz chyba nie byłeś w Poznaniu tam są GT8 z lat 60 - tych i 105 Na też mocno się trzymają.

 • zzzzzzzzzzzzzzzzz – 24.04.2016

  @MartinByłem i wiem, że w Poznaniu są helmuty i 105Na, ale jednocześnie widziałem sporo niskaczy (Tramino, Beta, Tarta, Combino). W Łodzi na większości linii kursują tylko 805Na, a niskacze pojawiają się na 10, 11, 12 (100% niskopodłogowe) i na 16, 46 (poniemieckie częściowo niskopodłogowe).

 • STUDI – 28.04.2016

  Za dużo propagandy mijającej się z realiami. Pragnę zauważyć iż dla głupich oszczędności 4 zwrotnic (ogromny koszt wymiany iglic zwrotnic) linie jadące po ulicy Kilińskiego nie będą mogły podjechać na jeden wspólny przystanek pod dworcem (chyba że robić wsteczne koło dodające lekko 10 minut do czasu przejazdu) . Czyli wydajemy jak zwykle setki milionów aby było po staremu czyli biegaj pomiędzy dwoma różnymi przystankami tramwajowymi oddalonymi o 300 m .

 • tepe – 02.05.2016

  Aha jeszcze jedno sprostowanie. 30 sierpnia zakończenie budowy dworca jest nierealnym terminem. W najlepszym wypadku odbiory mogą się rozpocząć w nowym rokiem 2017 i w bardzo optymistycznym wariancie potrwają 3 - 4 miesiące. A jak pojawią się potrawki to.... Niestety gazeta wzoruje się na dekadzie Gierka i forsuje propagandę sukcesu, niestety bardzo nieudolnie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....