TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Tramwaje wróciły do Gorzowa Wielkopolskiego
InfoTram.pl - Opublikowano: 02.07.2020 15:45:21
Tramwaje wróciły do Gorzowa Wielkopolskiego (foto: UMG)

W czwartek 2 lipca br., dokładnie w 763 urodziny miasta, na gorzowskie tory wróciły tramwaje. Na razie nowoczesne "Twisty" obsługują tylko trasę na linii numer 1 – podał gorzowski Urząd Miasta.

W pierwszym promocyjnym przejeździe udział wzięli mieszkańcy Gorzowa i zaproszeni przez prezydenta miasta goście. Przejazd tramwajami, w dniu ich powrotu na tory, dla pasażerów był bezpłatny.

To historyczny moment dla miasta. Po raz pierwszy bowiem w powojennej historii Gorzowa, zarówno infrastruktura jak i wagony, zostały wymienione w tak ogromnym zakresie. To powód do radości i dumy, bo choć towarzyszyły nam spore trudności, projekt dopuszczenia do ruchu nowych, bardzo nowoczesnych wagonów tramwajowych produkcji bydgoskiej Pesy udało się zrealizować – podkreślił, nie kryjąc zadowolenia, prezydent miasta Jacek Wójcicki.

Pierwsze tramwaje na gorzowskie tory wyjechały w urodziny miasta. Mamy gotowy, oddany do użytku mieszkańców deptak i zbieg tych okoliczności sprawia, że 763 urodziny z pewnością przejdą do historii – dodał prezydent.

Pierwsze dwa tramwaje zabrały zgromadzonych na Starym Rynku pasażerów w przejażdżkę do pętli przy Silwanie i z powrotem. Po nich, na tory wyjechały pozostałe tramwaje, zgodnie z obowiązującym od 2 lipca rozkładem jazdy. Lina nr 1 prowadzi z zajezdni MZK przy ul. Kostrzyńskiej do pętli przy "Silwanie". Trasa tej linii wiedzie ulicami: Kostrzyńską, Aleją 11 listopada, Sikorskiego, Warszawską, Pomorską i Walczaka. Wzdłuż tych ulic pojawiły się nowe znaki drogowe, ostrzeżenia, oznakowanie poziomie, które przywróciły organizację ruchu z jeżdżącymi po Gorzowie tramwajami.

Ostatni raz tramwaj po gorzowskich torach przejechał 30 września 2017 r. Od tego czasu wzdłuż torów tramwajowych rozpoczęły się prace remontowe, a pasażerowie przesiedli się do autobusów, w ramach komunikacji zastępczej.  Zawieszenie komunikacji tramwajowej było związane z modernizacją gorzowskich torowisk, mającą poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy oraz dostosować je do nowoczesnych wozów tramwajowych typu Twist, zamówionych w bydgoskiej Pesie. Miejski Zakład Komunikacji kupił 14 takich pojazdów elektrycznych za ponad 115 mln zł, co pozwoliło na wymianę starego i wyeksploatowanego taboru.

W związku z przywróceniem komunikacji tramwajowej Miejski Zakład komunikacji wspólnie z miastem przygotowało kampanię informacyjną, by przypomnieć mieszkańcom, w tym głównie kierowcom, by szczególnie zwracali uwagę na znaki drogowe i nadjeżdżające tramwaje. MZK kolportuje ulotki z informacją o zasadach bezpieczeństw w ruchu z tramwajami. Został przygotowany też spot, pokazujący konsekwencje zderzenia tramwaju z samochodem osobowym, który jest emitowany w mediach społecznościowych i przed seansami w gorzowskich kinach. Na tylnych szybach gorzowski autobusów pojawią się plakaty, informujące o powrocie komunikacji tramwajowej. (UMG)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gorzów Wielkopolski
MZK Gorzów Wielkopolski
PESA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....