TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Tramwaje w budżecie Poznania na 2019 rok
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 21.11.2018 09:54:29
Tramwaje w budżecie Poznania na 2019 rok

Inwestycje o wartości przekraczającej 1 mld zł przewiduje projekt budżetu Poznania na rok 2019. Najwięcej pieniędzy miasto przeznaczy na drogi i komunikację zbiorową.

Projekt budżetu zaprezentowała we wtorek skarbnik miasta Barbara Sajnaj. Dochody miasta mają w przyszłym roku wynieść 3 mld 756 mln zł, wydatki – 4 mld 281 mln zł. Sajnaj podkreśliła, że zaplanowana kwota przeszło 1 mld zł na inwestycje to rekord w historii stolicy Wielkopolski, jest to też o ponad 57 proc. więcej niż w tym roku.

Wydatki miasta wzrosną o 13,4 proc. Niemal 1,3 mld zł – 36 proc. więcej niż obecnie – Poznań przeznaczy na drogi i komunikację zbiorową. Wśród najważniejszych przyszłorocznych inwestycji jest m.in. przebudowa trasy tramwajowej z os. Lecha na rondo Żegrze. W przyszłym roku miasto przeznaczy na ten cel ponad 119 mln zł. Ponad 47 mln zł przeznaczono na trwający remont mostu Lecha. Ponad 35 mln zł trafi na budowę trasy tramwajowej do Naramowic. Poznaniaków czeka także przebudowa torowisk w ulicach Wierzbięcice i 28 czerwca 1956 r., na którą miasto planuje wydać w przyszłym roku ponad 7,5 mln zł.

35 mln zł miasto chce wydać na wymianę taboru tramwajowego MPK.

"Po raz pierwszy wydajemy na inwestycje 1 mld zł – musimy wykorzystać tę unijną perspektywę. Zaplanowane przez nas inwestycje nie są łatwe: dużo łatwiej jest zbudować stadion czy aquapark, trudniej jest remontować torowiska, mosty, dbać o nasze dziedzictwo – mam tu na myśli na przykład to, co musimy zrobić na pl. Kolegiackim" – powiedział we wtorek Jacek Jaśkowiak.

Projekt budżetu został zaplanowany z deficytem w wysokości 525 mln zł. Jak poinformowała Barbara Sajnaj, jednym ze źródeł finansowania deficytu są zaplanowane przychody z tytułu kredytów i pożyczek w łącznej wysokości 867 mln zł. Prognozowane zadłużenie na koniec 2019 roku wyniesie 1,926 mln zł. Koszt obsługi budżetu publicznego wyniesie w przyszłym roku 46 mln zł.

W przyszłym roku dochody miasta mają być wyższe – w porównaniu z obecnymi – o ponad 4 proc. Głównym ich źródłem będą wpływy z podatków PIT i CIT. W 2019 r. do miejskiej kasy ma z nich wpłynąć ponad 1,3 mld zł, o niemal 15 procent więcej niż obecnie. Zwiększy się również kwota dofinansowania z UE: Poznań dostanie 95 mln zł.

"Oczywiście wzrasta nasze zadłużenie, natomiast biorąc pod uwagę poziom zadłużenia w stosunku do wielkości budżetu – w porównaniu z poprzednimi latami procentowo wypadamy znacznie lepiej. Należy też wziąć pod uwagę wartość majątku, którym dysponuje miasto. Jestem przekonany, że mimo tego bardzo mocnego frontu inwestycyjnego, przeznaczanych na ten cel środków – utrzymamy te wszystkie dobre pozycje w międzynarodowych ratingach" – podkreślił Jaśkowiak.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Poznań
budżet
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....