TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Tramwaje w budżecie Elbląga
InfoTram.pl - Opublikowano: 01.01.2017 23:24:26 5 komentarzy
Tramwaje w budżecie Elbląga

Rada Miejska przyjęła przygotowany przez Prezydenta Witolda Wróblewskiego budżet miasta na rok 2017. Uchwała budżetowa przyjęta została 17 głosami za, bez głosów sprzeciwu, przy 7 głosach wstrzymujących się.

Przyszłoroczny budżet wynosi 602.380.357zł. Nie zakłada on zaciągania żadnych zobowiązań finansowych ? ani kredytów inwestycyjnych, ani obligacji. Po raz kolejny również jest zorientowany na zmniejszenie zadłużenia miasta.

- "Przedłożony przeze mnie projekt budżetu na rok 2017 to budżet wykorzystania wszelkich możliwości służących mieszkańcom Elbląga i miastu Elbląg. Tempo pozytywnych i oczekiwanych zmian w Elblągu nie zwolni i w przyszłym roku. Rok 2017 zapowiada się dla miasta dobrze. Po raz drugi w finansach samorządu miejskiego odnotujemy znaczącą nadwyżkę operacyjną ? na 2016 roku było to prawie 43 mln złotych, na rok 2017 jest to prawie 24 mln zł, które pozwolą na podjęcie bardzo ważnych i zgłaszanych od dawna przez elblążan zadań" ? podkreślał podczas sesji Prezydent Witold Wróblewski.

Prawie 61 mln złotych przeznaczonych zostało na inwestycje. Priorytetem będą inwestycje dofinansowane ze źródeł zewnętrznych. Wśród najważniejszych jest budowa trakcji tramwajowej w ul. 12 ? Lutego, która połączy północne dzielnice miasta z południowymi. Projekt uzyskał już dofinansowanie unijne w kwocie ponad 9 mln zł.

- "W ubiegłym roku z uwagi na stan finansów miasta była konieczność zmniejszenia o 5% wydatków bieżących we wszystkich instytucjach miejskich. Dzięki podjętym działaniom oszczędnościowym teraz nie było takiej konieczności. Niemniej z uwagi na fakt zmniejszenia subwencji o 21 mln zł. w niektórych pozycjach musiałem zmniejszyć środki. Pomimo tego jednak, że miałem mniej pieniędzy mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że budżet ten jest lepszy od budżetu w roku bieżącym i bardzo się z tego cieszę. Chcę również jeszcze raz podziękować wszystkim dyrektorom departamentów oraz instytucji podległych za współpracę i zrozumienie. Mam nadzieję, że w ciągu roku uda się zwiększyć dochody ? będziemy nad tym pracowali i będziemy starali się zwiększyć środki na te zadania, które zostały zmniejszone" ? zaznaczył Prezydent Witold Wróblewski.

W głosowaniu nad przyjęciem budżetu udział brało 24 radnych. Uchwała przyjęta została 17 głosami. Nie było głosów sprzeciwu. 7 radnych wstrzymało się od głosu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Elbląg
 • allensteiner – 02.01.2017

  Dostali kasę z Olsztyna a dalej pańską rękę kąsają. Nieudaczniakom i przybłędom alians z Gdańskiem się marzy.

 • allensteiner – 02.01.2017

  Popaprańcu dlaczego ciągle podszywasz się pode mnie? Zapomniałeś jeszcze dodać swoje wschodniopruskie pozdrowienie ciołku.

 • Ale jajca tu w komentarzach sa – 02.01.2017

  Stomil

 • Combino – 02.01.2017

  @allensteiner,znowu Kurpia diabli przynieśli? Bo już was nie odróżniam ;)

 • Kuba – 03.01.2017

  Znowu szuwarowców tu przyniosło... Kabaret między sobą robią i myślą że są fajni...Co do Elbląga. Świetnie że miasto ze swojego skromnego budżetu chce przeznaczyć tyle kasy na tramwaje, większość powie że mało, a ja powiem dobrze że cokolwiek. Elbląski magistrat powinien już teraz układać całkowicie nowy plan transportu publicznego w mieście. 1. Roszady w liniach autobusowych, tak aby jak najmniej dublowały tramwaje.2. Linie 4 i 5 przesunąć na Grota-Roweckiego-12 Lutego (z pominięciem 1 maja), dodatkowo można się połasić o linie szczytową np. T6 na trasie Saperów - 12 Lutego - Marymoncka3. Bilety jednorazowe, wprowadzić najtańszy bilet z opcją jednoprzejazdowy/1 godzinny. Awarie nie są stosunkowo częste także łatwo będzie wyeliminować oszustów.4. Wprowadzić stały tak na liniach! np dla 1 i 3 co 15 min. w szczycie, 30 min. po/między szczytem i w weekendy. 2 co 20/40, a 4 i 5 co 15/45 i już mamy kolejną zachętę dla klientów.5. Remont torowiska na Grunwaldzkiej i poszukiwanie następnych M8C, te pojazdy są wręcz idealne na tę sieć, szkoda że używki ale przy takich funduszach dobre i to.6. Przetargi na projekty linii Fromborska-Królewiecka i Odrodzenia-Ogólna i poszukiwanie pieniędzy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....