TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Tramwaje Szczecińskie modernizują tabor
UM SZCZECIN - Opublikowano: 22.03.2012 15:19:03 2 komentarze
Tramwaje Szczecińskie modernizują tabor

Trwa modernizacja szczecińskiego taboru tramwajowego. Na trasy wyjechały już pierwsze odnowione pojazdy. To obok trwającego przetargu na zakup 22 niskopodłogowych tramwajów kolejne inwestycje w tabor tramwajowy.

 Wagony modernizują we własnym zakresie pracownicy spółki Tramwaje Szczecińskie. Projekt wsparty jest środkami z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Do końca przyszłego roku spółka zmodernizuje 18 przegubowych tatr i 10 wagonów z rodziny 105 N. To niewątpliwie podniesie komfort pracy motorniczych oraz podróżowania dla pasażerów.

Na trasy wyjechały już dwie zmodernizowane w ramach tego projektu tatry. Wkrótce dołączą do nich dwie kolejne, które niebawem zostaną dopuszczone do ruchu. Na trasach mogą pojawić się w kwietniu. Głównym zamierzeniem modernizacji tych pojazdów jest wymiana znajdujących się w pojazdach przewodów elektrycznych. Każda modernizacja to wymiana kilku kilometrów kabli znajdujących się pod podłogą. Oprócz tego unowocześniane jest stanowisko motorniczego a każdy zmodernizowany wagon malowany jest w barwy Floating Garden. Wymieniane jest także obicie siedzeń. W tym roku spółka planuje zmodernizowanie łącznie 8-10 tatr. W przyszłym roku pozostałych.

W tym roku na trasach pojawić się mogą trzy składy zmodernizowanych tramwajów 105 N. W praktyce będą to całkowicie nowe pojazdy –z nowymi pudłami dostarczonymi przez firmę Modertrans. W Szczecinie jest już 8 z 10 zamówionych szkieletów wagonów Moderus Alfa.

 Spółka ma już doświadczenie w takim sposobie modernizacji tramwajów. Wykonała już z własnych środków dwa składy tramwajów, które kursują po szczecińskich torowiskach.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Szczecin
Tatra
modernizacja
105N
  • gryf8801 – 22.03.2012

    Tych moderusów mogło by być więcej. Dobrze się nimi jeździ. Moim zdaniem są znacznie wygodniejsze niż Tatry T6 sprowadzone z Berlina. Jest w nich więcej miejsca do stania. i jest w nich chłodniej latem.

  • badacz xx – 23.03.2012

    Ciekawe, czy doczekamy się także kontynuacji remontu torowisk, na bardzo obciążonej al. Piastów - stan torowiska nie pozwala na użycie najnowszego taboru. Gdzie będą kursować nowe "Swingi"? - prawdopodobnie (obok linii 7 i 8)na nowo wytyczonej linii" nr 10 - Gumieńce-Br.Portowa-pl. Rodła. Z powodu remontu węzła Br. Portowa przez najbliższe miesiące na połowie linii tram. w Szczecinie nastąpią poważne utrudnienia.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....