TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Tramwaje Śląskie z bankowym finansowaniem projektu inwestycyjnego
- Opublikowano: 19.12.2018 14:29:59
Tramwaje Śląskie z bankowym finansowaniem projektu inwestycyjnego

Spółka Tramwaje Śląskie podpisała z konsorcjum banków Pekao SA i BGK umowę, która zapewni finansowanie wkładu własnego dla realizowanego przez Spółkę projektu inwestycyjnego, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności.

Niemal dokładnie rok temu spółka Tramwaje Śląskie S.A. i Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisały umowę o dofinansowanie dla etapu I Projektu pod nazwą "Zintegrowany projekt modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego". Dwa miesiące później podpisana została umowa również dla etapu II projektu. We wtorek 18.12.2018 r.

w Warszawie, Zarząd Spółki podpisał umowy z konsorcjum banków, które gwarantują sfinansowanie wkładu własnego dla tego Projektu.

Spółka Tramwaje Śląskie S.A. wyemituje obligacje w łącznej wartości do 328,4 mln zł, które obejmą Bank Pekao SA oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Za pozyskane środki Spółka zakupi 45 nowych tramwajów, a także zmodernizuje ok. 100 km torowisk i wybuduje

ok. 20 km nowych linii. Organizacja emisji obligacji dla tramwajowej spółki jest jedną

z największych tego typu transakcji w tym roku w sektorze zbiorowego transportu publicznego.

Znaczenie inwestycji dla mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii dostrzegł także Europejski Bank Inwestycyjny (EBI), który jest współfinansującym transakcję (finansowanie pośrednie na rzecz Pekao oraz BGK), dzięki czemu oprocentowanie długoterminowego finansowania będzie niższe, niż bez udziału EBI. Stosowne umowy zostały zawarte z Bankami oraz ze Spółką w Warszawie tego samego dnia.

Konsorcjum banków Pekao SA i BGK będzie współfinansowało projekt modernizacji

i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego poprzez nabycie wyemitowanych przez Spółkę obligacji krótko- i długoterminowych.

Negocjacje trwały długo i wymagały znacznego wkładu pracy z obu stron. Ostatecznie doszło do porozumienia i możemy cieszyć się z sukcesu, jakim bez wątpienia jest podpisanie dwóch umów: Umowy Emisji Obligacji z konsorcjum banków BGK i PEKAO SA,

i jednocześnie Umowy Realizacji Projektu z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym

i konsorcjum banków Pekao i BGK. Podpisanie Umów jest de facto ostatnim elementem całej skomplikowanej układanki, jaką jest montaż finansowy dla projektu, którego wartość szacowana jest na ok. 1,1 miliarda złotych – mówił Henryk Kolender członek Zarządu Dyrektor Finansowy spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Jednym z głównych zadań bankowości korporacyjnej Pekao jest finansowanie inwestycji ważnych dla mieszkańców lokalnych społeczności. Mamy niezbędną wiedzę i doświadczenie w tym zakresie, dlatego współfinansujemy wiele projektów samorządowych poprawiających jakość życia mieszkańców. To już kolejna emisja obligacji, którą mogliśmy zorganizować dla Tramwajów Śląskich; cieszymy się, że Spółka ponownie nam zaufała – powiedział Tomasz Styczyński wiceprezes Zarządu Banku Pekao SA, nadzorujący bankowość korporacyjną.

BGK to ważny uczestnik rozwoju gospodarczego, wspierający realizację Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, a jednym z najważniejszych elementów działalności naszego banku jest poprawa jakości życia Polaków. Finansowanie tak ważnych, pro-ekologicznych przedsięwzięć infrastrukturalnych wpisuje się w misję BGK, którą jest wspieranie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego Polski – zaznaczył Wojciech Hann, członek Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Europejski Bank Inwestycyjny aktywnie wspiera projekty inwestycyjne nastawione na rozwój transportu publicznego i poprawę jakości życia mieszkańców w Polsce. Projekt ten

w pełni wpisuje się w cele polityki kredytowej EBI, w szczególności odnośnie działań na rzecz walki ze skutkami zmian klimatu. Już po raz drugi mamy możliwość wsparcia finansowania na rzecz Tramwajów Śląskich, dzięki czemu koszt długoterminowego finansowania będzie istotnie niższy. Dziękujemy Spółce, Bankowi Gospodarstwa Krajowego oraz Bankowi Pekao za zaufanie i współpracę podczas organizacji finansowania – powiedziała Sandrine Croset Dyrektor Departamentu Europy Północnej i Państw Bałtyckich w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

Obecna emisja obligacji jest kolejną zorganizowaną i gwarantowaną przez Bank Pekao SA dla spółki Tramwaje Śląskie S.A. W 2012 roku Bank Pekao podpisał umowę ze Spółką na emisję obligacji w kwocie 320 mln. zł, do której w 2015 r. dołączył Europejski Bank Inwestycyjny. Środki z tej emisji zostały przeznaczone miedzy innymi na zakup 30 nowych, niskopodłogowych tramwajów oraz na modernizację 75 pojazdów typu 105N, a także modernizację 63 km torowisk.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
EBI
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....