TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Tramwaje Śląskie ruszają z pracami w Starym Sosnowcu
InfoTram.pl - Opublikowano: 31.10.2017 15:07:38 5 komentarzy
Tramwaje Śląskie ruszają z pracami w Starym Sosnowcu

Po zakończeniu prac w Rudzie Śląskiej przyszła pora na rozpoczęcie robót w Sosnowcu, gdzie modernizowany będzie odcinek wzdłuż ul. Piłsudskiego – informują Tramwaje Śląskie.

W najbliższy weekend (4-5.11.2017 r.) zabudowane zostaną rozjazdy technologiczne i rozpoczną się prace. We wtorek 17.10.2017 r. przekazany został wykonawcy plac budowy w ramach zadania pn. "Budowa i modernizacja infrastruktury torowo-sieciowej w ciągu ul. Piłsudskiego w Sosnowcu od ul. Sobieskiego do drogi ekspresowej S86". W drodze postępowania przetargowego głównym wykonawcą robót wybrane zostało konsorcjum firm NDI i Balzola, które złożyło najkorzystniejszą ofertę. W piątek 29.09.2017 r. w siedzibie spółki Tramwaje Śląskie S.A. w Chorzowie podpisana została umowa, zgodnie z którą wykonawca ma 15 miesięcy na realizację prac.

Roboty rozpoczną się od zabudowy rozjazdów technologicznych. – Rozjazdy pozwolą nam na utrzymanie ruchu tramwajowego przez Stary Sosnowiec przez cały okres modernizacji torowiska z krótkimi przerwami na ich montaż i demontaż. Tramwaje będą kursować po jednym torze, podczas gdy prace realizowane będą na torze drugim – wyjaśnia rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Andrzej Zowada.

W związku z powyższym od godz. 6:00 w sobotę 4.11.2017 r. do godz. 4:00 w poniedziałek 6.11.2017 r. zmieni się czasowo organizacja ruchu tramwajowego:

• tramwaje linii nr 21 w kursach do Milowic po przyjeździe do przystanku Sosnowiec Dworzec PKP skierują się do Ostrogórskiej, gdzie zawrócą i włączą się w planowe kursy w kier. powrotnym (wg specjalnego rozkładu jazdy),

• tramwaje linii nr 26 w kursach do Milowic po przyjeździe do przystanku Sosnowiec Aleja Zwycięstwa skierują się do Pętli Będzińskiej, skąd włączą się w planowe kursy w kier. powrotnym (wg specjalnego rozkładu jazdy),

• Uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa kursująca z częstotliwością co 10 lub 15 minut (w godzinach od 22:30 do 4:00 zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy).

Przystanki autobusowej komunikacji zastępczej:

kierunek Milowice: Sosnowiec Dworzec PKP (autobusowy) – al. Mireckiego (tymczasowy przed skrzyżowaniem z al. Mireckiego) – Osiedle Piastów (autobusowy) – Wysoka (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Egzotarium (autobusowy) – Centrum Handlowe (autobusowy) – Podjazdowa (autobusowy) – Zakłady Mięsne (autobusowy) – Milowice Hala Sportowa (autobusowy),

kierunek Centrum: Milowice Hala Sportowa (autobusowy) – Zakłady Mięsne (autobusowy) – Podjazdowa (autobusowy) – Centrum Handlowe (autobusowy) – Egzotarium (autobusowy) – Wysoka (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Osiedle Piastów (autobusowy/tramwajowy) – al. Mireckiego (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Sosnowiec Dworzec PKP (autobusowy) – Sosnowiec al. Zwycięstwa (autobusowy).

Rozjazdy technologiczne zabudowane zostaną: za skrzyżowaniem ul. Piłsudskiego z ul. Sobieskiego i przed przystankiem Sosnowiec Os. Piastów oraz przed przystankiem Sosnowiec Wysoka i przed wjazdem na wiadukt nad DK 86. Od poniedziałku 6.11.2017 r. ruch tramwajowy na odcinkach jednotorowych będzie odbywał się torem w kierunku Milowic, a dla linii nr 26 i 27 zmieniony zostanie rozkład jazdy.

Przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż w ciągu ul. Piłsudskiego w Sosnowcu to drugie zadanie "Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego" przewidzianego do współfinansowania przez Unię Europejską. Wartość tego zadania to niespełna 16,78 mln zł netto.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
Sosnowiec
remont
torowisko
 • Hamys – 01.11.2017

  Do Sosnowca planują tramwaje konne

 • Martin – 01.11.2017

  Dla Ciebie planuja objazdówkę Lubliniec ,Toszek, Rybnik.

 • maw – 01.11.2017

  Teraz robią jak idzie zima ?

 • mechanik – 01.11.2017

  Szkoda kasy na te slamsy. Kasa dla Krakowa.

 • Obiektywny z Wrocławia – 02.11.2017

  @mechanik Wasz prezydent pochodzi z Sosnowca i bardzo jemu narażasz się. Nie szkoda ci posadki biurowej w MPK Kraków?! Poza tym te remonty robi na Śląsku głównie krakowska ZUE. Środki unijne to może stracić Kraków jak nie podpisze umowy z Pesą, która po raz drugi jest deską ratunkową dla MPK Krakowa. Poważnie myślący Solaris powoli wycofuje się z przedłożenia oferty z twoją firmą MPK Kraków. Szkoda, że we Wrocławiu prawie nic się nie dzieje w infrastrukturze tramwajowej poza hucznymi deklaracjami prezia Dutkiewicza.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....