TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Tramwaje Śląskie ruszają z pracami w Rudzie Śląskiej
InfoTram.pl - Opublikowano: 17.03.2017 09:54:20 3 komentarze
Tramwaje Śląskie ruszają z pracami w Rudzie Śląskiej (foto: TŚ)

W poniedziałek 20 marca 2017 r. rozpocznie się realizacja pierwszego zadania w ramach projektu inwestycyjnego współfinansowanego przez Unię Europejską. Tego dnia ruszą prace przy modernizacji torowiska wzdłuż ul. Niedurnego w Rudzie Śląskiej, co wiąże się ze zmianami na linii nr 9.

W wyniku postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, wykonawcą zamówienia została wybrana firma TOR-KRAK Sp. z o.o. Umowę strony podpisały 16.02.2017 r. i od tego dnia wykonawca ma 8 miesięcy na realizację zadania. Przekazanie placu budowy nastąpiło 9 marca, a w ostatnich dniach przygotowywany był m.in. projekt organizacji ruchu w rejonie prac. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami będziemy wykorzystywać tu tramwaje dwukierunkowe, a na wyłączonym fragmencie linii nr 9 zapewniona będzie komunikacja autobusowa ? zaznacza rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

Przebudowa torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Niedurnego obejmie odcinek od ul. Hutniczej do ul. Grochowskiej. To 900 metrów jednotorowej linii wbudowanej w jezdnię. W związku z rozpoczęciem prac od poniedziałku 20.03.2017 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu tramwajowego:

? tramwaje linii nr 9 kursować będą w relacji: Bytom pl. Sikorskiego ? Ruda Śląska Chebzie pętla;

? uruchomiona zostanie linia nr 10 kursująca na trasie: Chorzów Rynek ? Ruda Śląska Wirek Grochowska (przystanek tymczasowy przed miejscem prac). Linia będzie obsługiwana taborem dwukierunkowym typu Moderus Beta (popularny Skarbek) i typu Pt-8 (popularny Helmut);

? zmianie ulegną rozkłady jazdy linii nr: 6, 7, 13, 14, 16, 19, 20, 33, 43 i 49;

? uruchomiona zostanie przez KZK GOP autobusowa komunikacja zastępcza. Linia oznaczona jako T-9 będzie kursować na trasie: Wirek Kopalnia Pokój ? Ruda Śląska Chebzie Dworcowa ? Ruda Śląska Chebzie Dworzec z częstotliwością co 20 minut.

Przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Niedurnego w Rudzie Śląskiej to pierwsze rozpoczęte zadanie "Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko ? Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego" współfinansowanego przez Unię Europejską. Wartość tego zadania to niespełna 3,9 mln zł netto.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie. Ruda Śląska
remont
 • GOPOWIEC – 18.03.2017

  Dobrze, iż coś się dzieje w remontach infrastruktury w Rudzie Śląskiej. I pomyśleć, że linia 9 miała być przewidziana do likwidacji. W planach miasta Rudy powinna być jeszcze budowa centrum przesiadkowego na Chebziu i synchronizacji linii tramwajowych (1, 9, 11, 17) z rozkładem pociągów Kolei Śląskich, ale to już jest w gestii KZK GOP.

 • srtg@o2.pl – 21.03.2017

  czyli jednotor pozozostaje

 • GOPOWIEC – 28.03.2017

  Przy tak rzadkim kursowaniu tej linii nie opłaca się rozbudowywać tego odcinka o drugi tor. W dawnych czasach gdy huta Pokój i kopalnie rozwkwitała to linia ta jakoś funkcjonowała. Dobrze, że w ogóle w tym mieście coś się robi.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...